14:35, 07 квітня

Є-паспорт прирівняють до паперового

Відповідний законопроєкт Верховна Рада ухвалила в другому читанні. Які можливості відкриються перед власниками електронних посвідчень?

поділитись:
Є-паспорт прирівняють до паперового - фото 1

Без черг та зайвих кабінетів. Аби отримати є-паспорт - потрібен лише телефон та додаток "Дія". Процедура займає декілька хвилин. І де б ви не були - вдома, на роботі чи в дорозі у справах - ваш документ вже буде у смарфоні.

Увійти в додаток можна через інтернет-банкінг. Далі - отримуєте повідомлення із кодом підтвердження. Вводите його, а потім вигадуєте пароль. Ось і все. ID-картка, біометричний паспорт, водійські права та ідентифікаційний код автоматично підтягнуться з реєстру.

Та чи і справді ID може замінити електронний аналог? Чи нададуть послугу, наприклад, у ЦНАПі, якщо пред'явити паспорт у смартфоні?

«Ті адміністративні послуги, які передбачають просто наявність документа, що посвідчують особу, ми використовуємо додаток "Дія"», - запевняють у ЦНАПі.

В Україні, тим часом, хочуть прирівняти є-паспорт до звичайного. Проєкт - пілотний. Триватиме до кінця 2021-го. Його вже підтримали депутати. Якщо Закон підпише й Президент, від 23 серпня електронний документ матиме таку ж юридичну силу, як і ID -картка. Та поки фахівці радять носити із собою звичайні паспорти. Бо деякі послуги із цифрою недоступні.

Якщо нововведення ухвалять, за допомогою Є-паспорта можна буде підтвердити громадянство, отримати посилку на пошті чи то відкрити банківський рахунок.

Єдиний виняток - виїзд на тимчасово непідконтрольні Україні території. Там ID -картка чи паперовий документ і надалі будуть потрібні обов'язково.