14:29, 11 лютого

В Україні планують ввести електронну реєстрацію місця проживання

Третина українців живе не за місцем реєстрації. А біля мільйону наших співвітчизників взагалі обходяться без відповідної помітки у паспорті. Такі дані озвучили у Міністерстві цифрової політики. А також анонсували нову послугу - електронну "прописку".

поділитись:
В Україні планують ввести електронну реєстрацію місця проживання - фото 1

Прописка знадобиться для отримання пільг і при оформленні ФОПів. А якщо зареєструватися ніде? Тоді це можна зробити в спеціальному центрі. У Маріуполі це прихисток для безхатьків і альтернативне місце реєстрації на провулку Банному,5. Наразі тут прописані 7 тисяч осіб. Відмовляють - лише в окремих випадках, зазначають фахівці.

«Це буває дуже рідко. Якщо, наприклад, приходить родич і каже, що треба виписати сина або онука для того, щоб отримати субсидію. Документи: паспорт, якщо є, якщо немає - ми допоможемо відновити, довідка з місця проживання, підтвердити факт проживання на території міста Маріуполя. Ну і все, приходить - оформляємо», - розповіла завідувачка сектора обліку Маріупольського міського центру з обслуговування громадян без визначеного місця проживання Ірина Сванідзе.

У ЦНАПі кажуть, більшість адмінпослуг не залежить від наявності реєстрації в паспорті. Немає прив'язки до прописки і коли оформлюєш ID-паспорт. Та це лише на час карантину.
Тим часом, Міністерство цифрової політики анонсувало певні зміни. Від квітня в Україні мають ввести електронну прописку. Спочатку для власників пластикових паспортів. Це звільнить спеціалістів від зайвих черг.

Нині за перебування без прописки в адмінкодексі є певна відповідальність. Спочатку можуть винести попередження, а згодом й оштрафувати. Щоправда, суми стягнень незначні - до 51 гривні.