20:25, 24 березня

Замість занедбаної та аварійної будівлі - сучасний університет зі скла та сталі

Уже за рік біля міського саду Група Метінвест планує відкрити перший в Україні приватний гірничо-металургійний виш. Проєкт розробляє команда міжнародних фахівців.

поділитись:
Замість занедбаної та аварійної будівлі - сучасний університет зі скла та сталі - фото 1

Політехнічний університет планують збудувати на місці занедбаної будівлі. Усередині - покинута сцена та підвал. Тріщини в підлозі та дірявий дерев'яний дах. Приміщення давно не використовують. Будівлі майже 60 років. Колись там був кінотеатр, потім - склад. Нині відновити приміщення неможливо, кажуть у міськраді. Тому їх планують демонтувати.

Група Метінвест викупила приміщення у приватного власника. Будуватимуть виш саме тут, а не на території саду, запевняє Сергій Захаров.

«Земельна ділянка, яка відведена, він буквально проходить по дорозі. Для цього не потрібно доотведення землі», - каже заступник міського голови.

Проєктом і дизайном сучасного вишу займається команда міжнародних фахівців. Архітектурне бюро - з Нідерландів. Архітектор - із Японії. Університет побудують зі сталі та скла.

Після відкриття вишу стануть й до реконструкції парку. У 2022-ому йому виповниться 160 років. У міськраді наголошують, разом із Групою Метінвест зроблять усе, аби зберегти історичну значущість саду.
Нині ж спеціалісти розробляють варіанти візуалізації оновленого парку.

Замість занедбаної та аварійної будівлі - сучасний університет зі скла та сталі - фото 37449

 

Тож, незабаром міський сад стане ще одним туристичним магнітом. А в новому університеті готуватимуть майбутніх металургів, айтішників та інженерів. До речі, маріупольські студенти вчитимуться безкоштовно.