12:30, 22 серпня

З вересня учнів початкової школи оцінюватимуть по-новому

Замість цифр - літери. У щоденниках з'являться позначки "П", "Д" та інші. Що саме вони означатимуть та для чого такі нововведення?

поділитись:
З вересня учнів початкової школи оцінюватимуть по-новому - фото 1

Вчителі пояснюють, нові види оцінок зазначатимуть як усно, так і письмово. Так, зможуть формувати навички, демонструвати зріст та вдосконалення знань дитини.

«Якщо я б поставила 5, 10, не важливо яку оцінку, дитина не розуміє за що. А коли я написала коментар, підкреслила роботу і я вже пояснюю. Дитина, коли не вміє читати, кажу в усній формі, батькам передаю в письмовому вигляді, або в зошиті, а з другого класу діти добре читають і самі знають про що я написала», - пояснює учителька початкових класів Катерина Грек.

Крім того, можуть оцінювати знання за рівнями. Їх чотири, позначаються літерами: "початковий" (П), "середній" (С), "достатній" (Д), "високий" (В). Які саме досягнення відповідають тим чи іншим рівням, вказано у положенні Міністерства освіти. Вчителі вже продивилися правила, потім на зборах розкажуть батькам та ознайомлять з нововведеннями дітей. Педагоги додають, оцінки - конфіденційна інформація, яка доступна лише дитині та її батькам.