13:25, 29 вересня

За останній тиждень на гострі респіраторні вірусні інфекції занедужали 180 тисяч українців

Про це повідомляє Центр громадського здоров'я. Країна впритул підійшла до базового порога захворюваності. Пік очікують наприкінці осені. За прогнозами спеціалістів, цього року в Україні вируватимуть чотири штами грипу.

поділитись:
За останній тиждень на гострі респіраторні вірусні інфекції занедужали 180 тисяч українців - фото 1

Коли очікувати на вакцину та чи можна буде її поєднати зі щепленням проти Covid-19?

Лікарі наголошують, цього сезону очікують на чотири штами ГРВІ: два віруси належать до типу А. А ще два відносять до типу В. Відповідно до них і створювали вакцини.

«Украина получит около миллиона доз вакцин. Это несколько мировых производителей. Опять же граждане с ними знакомы, это французская вакцина, корейская вакцина и, возможно, голландская. Вакцины безопасные. Вакцина корейского производства, она уже разрешена для детей от шести месяцев», - каже лікар-імунолог Ольга Золотарьова.

За повідомленням Держлікслужби, нині ін'єкції для профілактики грипу проходять контроль якості. Після - з’являться в аптеках. Також медики підкреслюють, між щепленнями проти коронавірусу та ГРВІ - повинен пройти певний час.

«Предполагается, если люди планируют вакцинироваться от Ковида, они заканчивают полный курс вакцинации, то есть делают первую и втору дозу и потом через 14 дней делают вакцину от гриппа. Так правильно», - радить імунолог.

У групі ризику: вагітні, діти, люди з хронічними захворюваннями, зокрема, діабетом або серцево-судинними недугами. За словами фахівчині, нині у приватних лікарнях вже є черга на імунізацію від ГРВІ.