17:02, 02 вересня

«Запитай у лікаря» Фонду Ріната Ахметова розвіяти міфи про коронавірус

Фонд Ріната Ахметова в ході проєкту «Запитай у лікаря» продовжує розповідати українцям про профілактику й лікування коронавірусу.

поділитись:
«Запитай у лікаря» Фонду Ріната Ахметова розвіяти міфи про коронавірус - фото 1

Експерти прямих ефірів – провідні медичні фахівці країни з колосальним досвідом відповідають на запитання глядачів і розповідають про останні відкриття і тенденції у боротьбі з пандемією.

«Запитай у лікаря» Фонду Ріната Ахметова розвіяти міфи про коронавірус - фото 44973

 

Новою експерткою проєкту стала докторка медичних наук, професорка, завідувачка кафедри епідеміології Харківського національного медичного університету Тетяна Чумаченко. За її словами, мутації хвороби – закономірний процес, у тому числі й поява нових штамів коронавірусу.

– Якісь мутації реєструються щотижня. При цьому іноді буває, що одна і та ж мутація одночасно відбувається у різних кінцях світу. Цей момент дуже важливий, адже таким чином вірус ховається від імунної відповіді. Організм його вчасно не розпізнає, і цю нішу може зайняти новий штам, – пояснила Тетяна Чумаченко.

Експертка підкреслила, якщо у людей не буде колективного імунітету, в тому числі завдяки вакцинації, то поява нових штамів коронавірусу почне стрімко зростати:

– На сьогоднішній день учені поки не можуть сказати, яка мутація і де відбудеться. Але наука розвивається, щоб розшифрувати цей механізм.

Тетяна Чумаченко розповіла, коли варто очікувати закінчення епідемії коронавірусу.

– У першу чергу це залежить від нас з вами. Від того, наскільки ми ефективно і швидко будемо проводити вакцинацію. Від дотримання карантинних правил, а я зараз бачу, що їх перестали дотримуватися. Наприклад, носити маски, в тому числі в транспорті. Навіть на відкритому повітрі в скупченні людей ризик поширення вірусу вище, – підкреслила експертка.

Тетяна Чумаченко пояснила, при яких хронічних захворюваннях вакцинація протипоказана.

– Якщо мова йде про Pfizer або Moderna, то це алергія на поліетиленгліколь. Він також міститься у багатьох розчинниках і харчових добавках. У всьому іншому хронічне захворювання ‒ це саме показник для щеплення. Люди з такими хворобами ризикують перенести зараження дуже важко, потрапити в реанімацію і не повернутися. Тому при хронічній недузі потрібно йти і терміново робити щеплення тієї вакциною, яка на цей момент доступна, – сказала вона.

На думку Тетяни Чумаченко, на сьогоднішній день вакцини в Україні є і вони доступні для всіх дорослих. Також підготовлені бригади медпрацівників, що дозволило відкрити значне число пунктів імунізації. Однак число скептиків досі залишається високим. Тому лікар спростувала конспіративні домисли про штучне походження вірусу.

– Якби він розроблявся як бойовий штам біологічної зброї, число померлих і хворих було б набагато вище. Вірус з'явився природним шляхом, – підкреслила Тетяна Чумаченко.

За весь час роботи проєкту «Запитай у лікаря» на діджитал-майданчиках Фонду Ріната Ахметова його охоплення склало 15 млн. Раніше експертами ефірів були такі фахівці, як відомий кардіохірург Борис Тодуров; кардіологиня, членкиня-кореспондентка НАМН України, членкиня Європейського товариства кардіологів Катерина Амосова; психіатр, доктор медичних наук, професор Олег Чабан; президент Асоціації анестезіологів України Сергій Дубров та інші.

Подивитися відеозаписи трансляцій із досвідченими практикуючими лікарями можна на сторінці Фонду Ріната Ахметова в Facebook, а також в YouTube.