11:23, 17.01.2020

Зеленський не має права зняти Гончарука з посади

Президент Володимир Зеленський не уповноважений відправити у відставку прем'єр-міністра Олексія Гончарука. Відповідне право глави держави не прописано в законодавстві.

поділитись:
Зеленський не має права зняти Гончарука з посади - фото 1

Про це повідомляє УНН.

«У законодавстві ніяк не зазначена роль президента України в процесі звільнення з посади глави уряду», - зазначено в повідомленні.

Президент може тільки підписати указ про звільнення прем'єра, якщо парламент прийме таке рішення.

Вирішення питання про відставку глави Кабміну і членів уряду належить до повноважень Верховної Ради, згідно зі статтею 85 Конституції.

Агентство відзначило, що, відповідно до закону про Кабмін, парламент розглядає звільнення прем'єра не пізніше, ніж на десятий день після надходження заяви. Це передбачено в разі подачі документа під час чергової сесії Ради. Якщо ж заява надійшла в міжсесійний період, то його розглядають не пізніше першого пленарного тижня наступної сесії.

Процедура передбачає звільнення прем'єра з посади з дня прийняття відповідного рішення Радою. Також в законі зазначено, що звільнення глави Кабміни має наслідком відставку всього складу Кабміну, який продовжить виконувати свої повноваження до початку роботи нового уряду.