19:23, 13 жовтня

Жителі прифронтової зони живуть у стресі

Стреси, тривожні синдроми та навіть психосоматичні захворювання. Жителі прифронтової зони нерідко із цим стикаються, адже й досі живуть під обстрілами. Як впоратися з наслідками травматичних ситуацій?

поділитись:
Жителі прифронтової зони живуть у стресі - фото 1

 

Після двох років поневірянь Ольга з сім'єю повернулася додому - прифронтову Мар'їнку. У страху перебуває постійно, адже щомиті ризикує життям.

"Когда мы слышим постоянно выстрелы - я думаю это однозначно отразится на психике каждого человека, каждого ребенка, который здесь растет", - каже жителька Мар'їнки Ольга Санжаревська.

Надскладні умови життя призводять до стресів, тривожних синдромів і, навіть психосоматичних захворювань.

"Есть бессонница и у меня, и у моего ребенка есть тревожное состояние, однозначно оно есть, еще она боится в темноте спать, мы спим со светом, с настольной лампой, включенной", - розповідає Ольга Санжаревська.

Впоратися із безсонням самотужки не завжди можливо, кажуть психологи. Іноді допомагають заспокійливі, які має призначити сімейний лікар.

Нерідко на сприйняття ситуації впливає попередній негативний досвід. Є спеціальні техніки, що допомагають повернутися до моменту "зараз" та усвідомити - загрози немає.

Психолог Катерина Вепро стала експерткою проєкту Фонда Ріната Ахметова "Подолати. Допомагає психолог". Це один з напрямків роботи першого в Україні онлайн-музею "Голоси Мирних".

Під час онлайн-трансляцій глядачі можуть поставити питання, які їх турбують. А також дізнатися, що таке травма війни та як із нею впоратися.