12:08, 28 січня

Жителі Широкиного можуть отримати 300 тисяч гривень за зруйноване житло

Питання виплати компенсації за зруйноване житло обговорили під час зустрічі заступника голови Донецької облдержадміністрації Вадима Філашкіна, завідувачки сектора у Донецькій області Міністерства з питань тимчасово окупованих територій Алли Назаренко та правозахисників з жителями села Широкине.

поділитись:
Жителі Широкиного можуть отримати 300 тисяч гривень за зруйноване житло - фото 1

Понад тисяча жителів Широкиного покинули будинки шість років тому і відтоді не можуть повернутися додому через бойові дії.

Торік урядом було прийнято постанову № 767 «Питання виплати грошової компенсації постраждалим, житлові будинки (квартири) яких зруйновано внаслідок надзвичайної ситуації воєнного характеру, спричиненої збройною агресією Російської Федерації». Компенсацію можуть отримати власники житла, максимальна сума виплати складає 300 тис. грн.

Та деякі жителі села Широкине побоюються. Мовляв, якщо отримають компенсацію, чи збережеться право на землю за власниками зруйнованих будинків.

У Донецькій облдержадміністрації наголосили: навіть якщо будинок офіційно визнали зруйнованим, права на землю не заберуть. Після завершення військового конфлікту можна буде повернутися і відбудувати дім на тому самому місці.

Торік у бюджеті було закладено 20 млн гривень на такі виплати. Цього року це вже 114 млн гривень.