18:47, 19.08.2020

19 серпня – Яблучний Спас та Міжнародний день пасічники

На пасіках країни сьогодні «працює» близько 5 мільйонів сімей смугастих комах. А кожна сьома тонна світового меду - українська. Секрети роботи та факти про корисний смаколик.

поділитись:
19 серпня – Яблучний Спас та Міжнародний день пасічники - фото 1

Магічні чари - так, у перекладі зі староєврейської називається мед. А звичайна бджола здатна зробити тільки 1/12 чайної ложки смаколика за все життя. Найціннішим же вважають - акацієвий, у нас його отримують найбільше.

Понад двадцять вуликів вдома та майже втричі більше - на пасіці. Бджільництво - справа життя пана Віталія. Любов до пасічництва в чоловіка від батьків. Згадує, випадок з дитинства.

"Прилетів рій до них на акацію. Я якраз перебував там в гостях у батьків. Ну ми поїхали до місцевого пасічнику, попросили у нього на час вулик старенький, заселили цей рій туди. Ну і з того часу пішло-поїхало, почалися відведення", - розповідає пасічник Віталій Ареф'єв.

Уже п'ять років Віталій самостійно займається бджолярством. Майструє маленькі вулики та рамки для них. Ділиться, у місті тримає миролюбивих бджіл. Якщо ж комахи почали нападати, бджолярі обдимлюють їх. Коли квітне соняшник, починається бурний взяток пилку. Від однієї сім'ї можна отримати від 50 до 130 літрів меду.

"Та бджола, яка приносить пилок, відкладає сот, вона головою затрамбовивает в кожен сот пилок і потім її консервує, робить маленьку пеленочку з воску, консервує і це називається пергою. Пилок - це білковий корм, який необхідний як сировина для вирощування личинки всередині сім'ї. Потім як вуглевод - це мед", - розповідає пасічник.

Наголошує, мед - варто вживати кожен день та додавати в напої, утім лише температурою нижче 50 градусів.

"Властивості мед не втрачає свої. Тому в таку температуру мед можна класти. Він не стає шкідливим, як хтось говорить, що щось виділяється, шкідливі речовини. Нічого там шкідливого не виділяється. Просто-напросто як солодкий сироп стає".

Для того, щоб виробити 100 грамів цього продукту, бджолам необхідно облетіти 100 000 квіток.