09:51, 23 серпня

23 серпня в Україні відзначають День Державного Прапора

Це свято, присвячений одному з головних символів країни, був встановлений указом президента Леоніда Кучми 23 серпня 2004 року.

поділитись:
23 серпня в Україні відзначають День Державного Прапора - фото 1

Перше офіційне визнання синьо-жовтого прапора було ще 22 березня 1918 року. Тоді Центральна Рада прийняла закон, затвердивши поєднання синього та жовтого кольорів як прапор Української Народної Республіки.

Після провалу путчу в Москві у 1991 році група народних депутатів внесла синьо-жовтий прапор до сесійної зали Верховної Ради. Наступного дня, 24 серпня, було проголошено незалежність України. Історичний прапор відправили до музею ВР.

18 вересня 1991 року президія Верховної Ради України постановою "Про прапор України" фактично надала синьо-жовтому стягу статус офіційного прапора країни.

Що означають кольори українського прапора?

Згідно найбільш популярної версії походження колірної гами українського прапора, синій уособлює ясне мирне небо, а жовтий - золоті поля пшениці.

Також існує думка, що в дійсності кольору прапора України символізують головні стихії - воду і вогонь. А з релігійної точки зору, золотий колір є символом Бога і в цілому духовного начала, синій - все земне, в тому числі свободу вибора.Торжественние заходи сьогодні проходять по всій країні.

Наприклад в Краматорську сьогодні урочисто піднімуть найбільший в Донецькій області прапор України. Розмір прапора - 16 на 24 метри. Висота флагштока - 80 метрів.

23 серпня в Україні відзначають День Державного Прапора - фото 44386