10:47, 04.06.2020

Аби повернутися до дитсадочка, дитині потрібно отримати довідку від педіатра

Як це працює в Маріуполі та чи обов'язково приводити дитину до медзакладу, аби дозволили йти у садочок?

поділитись:
Аби повернутися до дитсадочка, дитині потрібно отримати довідку від педіатра - фото 1

 

Маленька Уляна збирається до дитсадка. Тож сьогодні прийшли за довідкою, розповідає мати.

«Я приходжу завжди особисто з дитиною. Лікар же повинен побачити дитину і переконатися, що він здоровий. Перевірити епідосередовище, направити до дерматолога. Все як завжди. Взагалі побоювань немає. Тому що я думаю, що ситуація більше надумана», - каже мама дівчинки.

Великого напливу немає, адже скупчення людей небажане. Проте на прийомі не лише дошкільники, але й майбутні першачки. Роблять щеплення.

Альона з донькою очікують своєї черги до лікаря. Дівчина каже, для неї важливо, щоб медики особисто перевірили здоров'я дитини.

«Перевіряють дитини. Дивляться, чи все в порядку, чи немає температури, висипки і так далі. Багато хто купує довідки. Багато хто купує і невідомо, як дитина, в якому стані приходить. А чи не були довго, 3 місяці», - каже жінка.

Головний лікар медзакладу розповідає, за тиждень видали майже 400 довідок. Термін їх дії - десять днів. Проте виписати таку можна лише, якщо педіатр особисто побачить дитину.

«Батьки нам дзвонять, і ми їх консультуємо. І при необхідності видаємо таку довідку, якщо дитинка сюди до нас з'явився, ми його подивилися. Всі ті, хто задекларований. І навіть, якщо не задекларований, але ми знаємо про це дитині, звичайно ж такі довідки ми видаємо», - каже головний лікар Центру первинної медико-санітарної допомоги Олександр Лазаренко.

Нині дитсадки відвідує менше дітей, ніж планували в профільному департаменті.

«Не всі батьки мали змогу взяти довідки у медичних закладах. Хоча медичні заклади працювали і у суботу, і у неділю. Ну не всі це зробили», - зазначила головна спеціалістка департаменту освіти Маріуполя Ірина Куркіна.

Довідку про епідоточення можливо отримати, якщо в сім'ї ніхто не хворів. А також, якщо дитина не виїжджала за межі міста під час карантину.