15:40, 03 вересня

Церква та коронавірус. Що думає духовенство про вакцинацію?

Соціальна дистанція, маски, дезінфекція приміщень та імунізація працівників. Усіх цих умов із початком карантину треба дотримуватися і в церквах. А під час локдауну служби рекомендують проводити онлайн. Про ставлення духовенства до коронавірусу та вакцинації?

поділитись:
Церква та коронавірус. Що думає духовенство про вакцинацію? - фото 1

Дозволяють перебувати в храмі лише в масці, дезінфікують руки, усі поверхні та навіть купюри, якими дають решту. Причастя - індивідуальне для кожного парафіянина, а більшість працівників - вакциновані - запевняє

Отець Володимир, настоятель Храму Святого Пантелеймона. Священнослужитель підкреслює - церква не проти імунізації та наголошує, кожен вірянин має визначитися самостійно.

«Церква завжди каже, що перед тим, як робити будь-який вибір, ти повинен розміркувати всі за, всі проти. Прислухатись, перш за все, до рекомендації свого особистого лікаря, або до кількох фахівців, лікарів», - каже керівник відділу освіти Донецької єпархії ПЦУ отець Володимир.

Протоєрей зазначив - чув, що деякі люди проти щеплення, адже вважають, що це нібито експерименти та чіпування. До такої думки ставиться іронічно.

«Це так само, як казали про телевізійні вишки, коли вони тільки з'явилися. Потім казали те саме про телефонні мережі. Тепер от кажуть про 5G. Ви знаєте, ну це просто соромно на цих людей дивитись, коли тим більше від, знаєте, від імені церкви якісь такі заяви роблять, навіть від священників, це жахливо чути. Тому, знаєте, цей обскурантизм, він трошки вже дратує».

На думку ж отця Уара, якщо Господь посилає нам якусь хворобу, то неодмінно дасть від неї ліки та людей, які ладні нас врятувати.

«Треба використовувати всі ті засоби, які Господь посилає через лікарів, через інфекціоністів. Це дуже страшно, дуже страшна хвороба і тим більше наслідки після неї. Тому моя позиція і позиція, наскільки я знаю, нашої церкви, що треба обов'язково всім вакцинуватися», - каже священник Святомогилянської парафії митрополита Петра Могили ПЦУ Отець Уар.

Також Отець Уар зауважив, часто противниками вакцинації стають люди, які не відчули на собі тяжкого перебігу хвороби чи негативних наслідків. Однак перевіряти свою вдачу та відмовлятися від імунізації без вагомих підстав - не варто.