12:31, 26.03.2020

Час мародерів! Олег Ляшко про імпорт електроенергії в Україні

Імпорт з Білорусі в умовах тотального карантину і зупинки роботи вітчизняних підприємств через коронавирус - нове дно Геруса і його партнерів, вважає Олег Ляшко.

поділитись:
Час мародерів! Олег Ляшко про імпорт електроенергії в Україні - фото 1

Як написав Олег Ляшко у себе на сторінці в Facebook:

"За моєю інформацією з 18:00 25 березня відновився імпорт електроенергії з Білорусі в Україну. Сумарно імпорт склав 300 мВт, що еквівалентно роботі двох енергоблоків українських ТЕС, що працюють на українському вугіллі".


Імпортер кіловат компанія Олександра Притики - друга і партнера "слуги Росії" Андрія Геруса, пише екснардеп.

"Українська енергетика на межі зупинки. Вугільні шахти - на межі банкрутства і закриття. В цих умовах верх цинізму - відновити імпорт електроенергії в той же день, коли в Україні оголошено надзвичайну ситуацію" - заявив лідер Радикальної партії.


Саме тому імпорт енергії з-за кордону, особливо в умовах тотального карантину залишить без роботи українських шахтарів.

"Українські АЕС не змогли повністю продати свою електроенергію на ринку. НЕК Укренерго без проблем розвантажує українські ТЕС, але імпорт зупинити не наважується. Каже, у нього недостатньо повноважень. Виходить, що наші державні монополісти і регулятори мають достатньо повноважень, щоб знищити власного виробника. Головне, щоб імпортери з Росії та Білорусі відчували себе захищено "- пише Ляшко.


Бездіяльність НКРЕКП і її голови Валерія Тарасюка Олег Ляшко вважає злочинною недбалістю, вона залишає українців без роботи.

"Хіба це не корупція, коли Герус спеціально для своїх партнерів змінює закон, щоб вони збагачувалися на мародерстві ?! Імпорт підтримує економіку сусідньої країни, підтримує робочі місця сусідів ціною кожного з нас. Це злочин Геруса проти українських робітників!"


Олег Ляшко наводить прості цифри - 1 день імпорту енергії в Україні дорівнює вартості 30 тисяч захисних масок.

18 березня уряд прийняв постанову про загороджувальні мита на імпорт російської і білоруської електроенергії. Але вона досі не підписана.

"Я вимагаю від прем'єра негайно підписати і ввести в дію рішення уряду, щоб не бути співучасником вбивства української економіки" - закликав Олег Ляшко.