19:10, 30.01.2020

До Маріуполя цьогоріч повертається ГогольFest

Люди в клітці, балет у повітрі та опера у плавучому доку. До Маріуполя цьогоріч повертається один з найпотужніших фестивалів сучасного мистецтва у Європі. Чим планують організатори Стартапу вразити арт-спільноту цього разу?

поділитись:
До Маріуполя цьогоріч повертається ГогольFest - фото 1

П'ять днів насиченої програми на майданчиках по всьому місту. Цьогоріч ГОГОЛЬFEST відбуватиметься з 29 квітня по 3 травня.

Серцем театральної частини фестивалю, як і торік, стане Палац Молодіжний. У 2019 саме на цій сцені вражали та дивували балетними експериментами, перформансами та виставами італійці, литовці та український Дикий театр.

Цьогорічні сюрпризи організатори поки що переважно тримають у секреті. Проте на один з них - проєкт "Дорога додому" - натякнули.

"Це буде відбуватися на дорозі, на трасі. Десь, приблизно у 30 км від Маріуполя куди буде створена спеціально логістична складова. Тобто автобуси будуть відвозити людей на цей перформанс. Він буде відбуватися прямо на трасі, прямо у вирі автомобільних рухів", – відкриває таємницю директор STARTUP ГОГОЛЬФЕСТУ Максим Демський.

Також планують понад 10 вистав від режисерів та акторів з різних країн Європи. У деяких беруть участь і маріупольці.

"Маріупольські ліцей, школа PASCH і учні з Дортмунду співпрацюють над проєктом. Цифрова вистава. Тобто, цифрова - це означає з залученням сучасних технологій. У даному випадку - це онлайн стрімінг та камери, і створення вистави. Робоча назва "Лоренс ай оу", яка буде презентована спеціально і одночасно, і в Дортмунді, і в Маріуполі", – розповів куратор театральної програми STARTUP ГОГОЛЬФЕСТУ Андрій Палатний.

Нагадаємо, у 2019 році ГОГОЛЬFEST потрапив у п'ятірку найкращих у Європі та здобув так званий фестивальний "Оскар".