10:24, 09.09.2020

Добро очима дітей. Фонд Ріната Ахметова провів конкурс малюнків

Вулиці Донецька та шахтні терикони. Від кольорових малюнків до пейзажів, виконаних одним олівцем. Такі роботи прислали діти на конкурс Фонду Ріната Ахметова.

поділитись:
Добро очима дітей. Фонд Ріната Ахметова провів конкурс малюнків - фото 1

Більшість учасників конкурсу - переселенці з Донбасу, які бачили, що таке війна. Психологи кажуть, кілька років тому малюнки дітей були сповнені болю та страждань. Нині у роботах побільшало яскравих фарб та з’явилися світлі й позитивні образи.

 

24 січня 2015 Олена Диль запам’ятала на все життя. Під масованим артилерійським вогнем опинився цілий житловий квартал Маріуполя. Жінка із 4-річною дочкою тікали з дому.

«Я Настю в машині закрила подушками, опустила прям нижче на підлогу, щоб вона менше всього цього бачила. Тому що були і трупи, і машини горіли, і будинки горіли».

Та повністю вберегти дитячу психіку не вдалося.

«Я боялася, коли приїхала додому після обстрілу. Думала то, що ще раз буде така сильна війна», - каже дівчинка.
Добро очима дітей. Фонд Ріната Ахметова провів конкурс малюнків - фото 26163

 

«Їй снилися кошмари, вона прокидалася, вона плакала. Вона з часом потихеньку почала забувати. Фонд Ріната Ахметова нам, звичайно в цьому дуже сильно допоміг. Вони проходили психологічну допомогу», - каже мама дівчинки Олена.

Настя долучилася до конкурсу малюнків серед дітей-учасників програм та проєктів Фонду. Образи, відображені у роботах, візьмуть в основу ювілейної поштової марки.

Роботи на конкурс надіслали майже 80 дітей з усієї України, більшість з них – переселенці з Донбасу. Журі обрало три найкращі роботи. Їхні автори отримають смартфон, планшет та камеру GoPro. Цінні подарунки чекають ще на 9 призерів.

«У цьому році Фонду Ріната Ахметова 15 років. На честь цієї дати ми випускаємо ювілейну марку. Роботи прекрасні. Найголовніше, що від робіт 14-15 року, де було дуже багато болю. Зараз все-таки основний лейтмотив - це світло, це радість і це надія», - розповіла Наталія Ємченко, членкиня Наглядової ради Фонду Ріната Ахметова.

Роботу над маркою художниця Дар’я Скорубська-Кандинська продовжить під час вебінару, на який запросять призерів конкурсу.