12:30, 07.05.2020

Допомога по поверненню коштів за відпочинок. Як не потрапити на вудку шахраїв?

Повернути гроші за відпочинок, який скасували через карантин. В інтернеті все більше помічників, які за відсоток обіцяють врятувати втрачені кошти. У чому небезпека таких "послуг"?

поділитись:
Допомога по поверненню коштів за відпочинок. Як не потрапити на вудку шахраїв? - фото 1

Представляються турагентами та пропонують повернути гроші за скасований через карантин відпочинок. Нова схема виманювання коштів у довірливих туристів.

"Пропонують: ми вам повернемо, навіть щоб правдоподібніше, не 100%, а 95%. Але ви нам авансом за наші послуги заплатіть", - говорить Олександр Карпов, експерт з кібербезпеки.


Ще взимку Сергій купив дорогу путівку до Єгипету. Повинен був летіти на початку квітня, втім, не склалося.

"Я вже було попрощався з грошима, але десь на другому тижні ізоляції мені подзвонили і запропонували за 20% повернути повну вартість путівки. Хлопці знали і дату і час вильоту, всі деталі нашого відпочинку. Ну і я погодився", - розповідає чоловік.


Коштувала така послуга Сергію в п'ять тисяч гривень. За цю суму чоловікові обіцяли повернути витрачені на відпочинок кровні за три дні. Втім, гроші не повернули навіть за тиждень.

"Я їм передзвонив, звичайно ж телефони були поза зоною. Почав штормити потім туроператора, а вони про це не знають, в загалі ні слухом, ні духом".


На практиці, кошти дійсно можна повернути. Втім триває така процедура, як мінімум, від одного до трьох місяців. Та ще й туроператор відпиратиметься до останнього.

"Грошові кошти не повертають, тобто гроші в особистому кабінеті кожного турагента висять, вони нікуди не йдуть, ніхто їх не забирає. Оператори в зв'язку зі сформованою ситуацією - карантінними умовами - переносять тури на більш пізні дати вильоту".


Тому, якщо раптом вам швидко пропонують врятувати кровні, віддані за зірваний відпочинок - будьте впевнені, що це - шахраї.