19:40, 25.06.2020

Дуальне навчання. ПДТУ та Метінвест реалізували унікальний проєкт співробітництва

Цьогоріч у студентів ПДТУ з’явилася можливість одночасно навчатися у виші та працювати на меткомбінатах міста.

поділитись:
Дуальне навчання. ПДТУ та Метінвест реалізували унікальний проєкт співробітництва - фото 1

Любов Гудин закінчила четвертий курс Приазовського державного технічного університету за спеціальністю "Металург". Утім вже півроку проходить стажування на комбінаті "Азовсталь" Групи Метінвест.

Працює інженером під час карантину - віддалено. Старшокурсники можуть отримувати професійні навички водночас із навчанням та отримувати за це гроші.

«Ми пройшли таке ж працевлаштування, як і інші, які йдуть на роботу. Також у нас зараз йде стаж. Досить-таки гідна оплата з урахуванням, що ми і вчимося, ми стажисти. І це дуже хороша можливість тому, що зараз, коли 4 курс, стипендії вже немає і два місяці чи шукати роботу, що дуже важко під час карантину, то це офіційне працевлаштування», - каже студентка.

Разом із цим стажери отримують повний соціальний пакет. Олександр Сотніченко також взяв участь в інноваційній формі навчання від Групи Метінвест і не пожалкував, адже робота - подобається.

«Перший час, поки звикли, було важко, бо треба два тижні вчитися, два тижні працювати. Але потім ми втягнулися. Проблеми, звичайно, були з карантином через те, що нам довелося комунікувати з дому. Робота цікава, важка, але з часом теж до неї звикаєш і починаєш все більше в ній розбиратися і від цього стає все цікавіше», - розповів студент Олександр Сотніченко.

За кожним студентом на підприємстві закріплений куратор, який корегує та допомагає молодому спеціалісту.

«На даному етапі вони вже самостійно виконують ряд завдань, які ми їм доручаємо в рамках обов'язків по тім спеціальностям на яких вони працюють. И їх навчання та робота на комбінаті "Азовсталь" продовжується до 30 вересня», - зазначив начальник відділу вогнетривів та теплотехніки в технологічному управлінні комбінату "Азовсталь" Артем Пшеничний

У подальшому стажери можуть залишитися на постійну роботу. Нині на металургійних комбінатах теорію на практиці закріплюють 25 студентів.