18:05, 09.10.2020

Експерту НАБУ загрожує 5 років за ґратами

Скандальній експертці НАБУ Ірині Педь загрожує 5 років за ґратами. Вона єдина з усіх українських та міжнародних фахівців надала висновок, що формула «Роттердам плюс» нібито завдала державі збитків.

поділитись:
Експерту НАБУ загрожує 5 років за ґратами - фото 1

Проти Ірини Педь у ДБР відкрили кримінальне провадження. Мовляв, надані дані, - завідомо неправдиві і вводять в оману суд, - твердять адвокати.

«Всі ці експертизи ми всі знаємо, що вони дорого коштують зазвичай в державі, проте пані Педь проводить їх за 48 тисяч, за 50 тисяч, за 20 тисяч, за 26 тисяч, а це говорить про те, що вона йде мимо тендерної процедури, за переговорною процедурою, а це означає, що НАБУ не оголошує конкурс, а просто домовляється з певним експертом, а потім вивішує ці данні на прозорро», - розповіла адвокат Ірина Одинець.

«Говорити про те, що цей експерт є незалежним, а її висновки - об'єктивними не представляється можливим, навіть з точки зору аналізу взаємодії цих організацій, оскільки тут більше підходить визначення вже внутрішньовідомчого експерта, ніяк не незалежної. З урахуванням того, наскільки грубо були порушені всі процесуальні вимоги про проведення цієї експертизи, всі матеріальні вимоги про об'єкти, які підлягають експертному дослідженню», - зазначила адвокат Наталя Дригваль.