19:47, 11 січня

Гучні вибухи, мертві птахи та загублені собаки – наслідки новорічних фейєрверків

Маріупольці, вперше за сім років, зустрічали новорічні свята з такою кількістю фейєрверків. У середмісті піротехніка падала в натовп, у квартирах від гуркоту лякалися діти, а з приватних будинків тікали домашні улюбленці.

поділитись:
Гучні вибухи, мертві птахи та загублені собаки – наслідки новорічних фейєрверків - фото 1

У новорічну ніч фейерверки запускали майже в кожному дворі. У перервах між салютами, містяни підпалювали петарди. Проте деякі маріупольці змучилися від такого гуркіту та активно скаржились у соцмережах.

А от улюблениця пані Євдокії взагалі втекла з дому. Жінка жаліється, її вівчарку - Геру - й досі не знайшли.

«Они росли в тишине, а когда началось, в этом году впервые, за столько лет, такая активная, массированная атака фейерверков, собаки молоды, все пугались. И вот так моя собака 31-го и убежала. И очень много, в эти новогодние праздники, пропало домашних животных. Их ищут активно», - розповідає власниця загубленої собаки Євдокія Казміріді.

Жертвами салютів стали птахи. На ранок маріупольці фотографували мертвих пернатих на дорогах. У Римі - загинули сотні шпаків. Піротехніка падала й на людей. Біля головної ялинки салют полетів просто в натовп.
У патрульній поліції ж наголосили – відповідні скарги в святкову ніч до них не надходили. Але відповідальність за незаконне поводження з піротехнікою передбачена.

«За статтею 195 примітка 6 – штраф від 500 до 1700 з конфіскацією піротехнічних засобів. Штраф передбачений за порушення правил використання, перевезення, продажу, виробництва, зберігання заборонено використання піротехнічних виробів ближче за сто метрів від житлових будинків.
- На подвір'ях запускати не можна?
- Ні, не можна»
, - зазначив прес-офіцер патрульної поліції Донецької області Андрій Молокоєдов.

Нагадаємо, ще у 2014 році маріупольська міськрада ухвалила заборону на використання піротехніки для забезпечення стабільної ситуації у прифронтовому регіоні. Проте, за наявності необхідних документів продавати салюти – легально.