20:28, 15.12.2020

Як вирощують новорічні дерева та скільки вони коштують?

Близько 4 тисяч сосен кожного грудня вирубають у лісництвах неподалік Маріуполя. Зараз їх уже можна купити на вулицях містах або ж у самому лісгоспі.

поділитись:
Як вирощують новорічні дерева та скільки вони коштують? - фото 1

Придбати сосну може будь-хто і за гуртовою ціною. За метрову правлять від 80 гривень. Найдорожча чотириметрова - 2 тисячі 700. Те, що ялинки легальні підтверджує спеціальна наліпка зі штрих-кодом. Його можна просканувати в спеціальному застосунку. У цьому лісництві кажуть, щороку продають близько тисячі дерев.

Аби виростити таку ялинку, потрібно щонайменше сім років. Влітку за деревами доглядають: прибирають бур'яни навколо, а взимку вже готують до продажу. Наступного року планують висадити плантацію молодих сосен, розповідає пан Микола. Для цього готують 5 тисяч саджанців. Ялинки садять густо, бо погано приживаються. Близько 40% дерев можуть загинути.

«Важко їм рости, вона знищує одна іншу. Її треба все одно вирубувати і залишити, щоб хоча б метра через три, три метра щоб через кожної було ялинкою. Якщо сюди її посадити, вона рости не буде, треба підготувати землю для неї, як і під всю культуру», - розповідає лісничий Федорівського лісництва Микола Фатєєв.

Та поки в цьому лісі зрубили тільки 150 новорічних ялинок. Чекають, що після 20 грудня роботи побільшає.