14:54, 13 серпня

Хто має косити траву на території ОСББ: мешканці чи комунальники?

Власноруч та за свій рахунок. На "гарячу лінію" нашого телеканалу звернулися мешканці будинку на проспекті Будівельників. Поскаржилися - інспекція з благоустрою міста змушує ОСББ прибирати траву на територіях, за які відповідають комунальники та енергетики. Що робити у такій ситуації?

поділитись:
Хто має косити траву на території ОСББ: мешканці чи комунальники? - фото 1

Будівельників, 119. Збори місцевих жителів. Люди спілкуються з інспектором з благоустрою міста. Розповідають, інспектори затребували у них покосити траву біля будинку.

Місцевий житель Костянтин наголошує, за документацією, та ділянка - на балансі комунальників та енергетиків. Тож вважає - жителі будинку не повинні там наводити лад.

Додає - аби самотужки прибрати територію, доведеться витратити близько 400 тисяч гривень. Підкреслює, жителі вкладають гроші на догляд саме своєї прибудинкової ділянки. На інші ж - витрачати кошти голова ОСББ не має права. Адже, в такому випадку - будь-який мешканець може звинуватити його у нецільовому використанні фінансів. Члени ОСББ це підтверджують.

Працівниця інспекції з благоустроюю пояснила, ситуація - неординарна і одразу її не вирішити. Показала папери, де вказано, що ОСББ можуть прибирати й території, прилеглі до прибудинкової. Під час бесіди підійшов і представник енергетиків.

Аби все ж з'ясувати, хто має доглядати цю ділянку, дзвонимо до керівництва інспекції з благоустроюю. Там нам пояснили - конфлікт вирішується згідно з новими правилами, які були прийняті міської радою цьогоріч наприкінці червня. Відповідно до них - люди повинні наводити лад до 20-ти метрів від меж прибудинкової території. Це стосується, як ОСББ, так і комунальників.

«Они ж друг на друга могут перехлестываться, там территория ОСМД, территория ДТЭКа, со своей подстанцией, гаражи и так далее. Создается комиссия, и уже на месте, с картой распределения участка, опять же имея в голове эту норму про 20 метров, комиссия уже ходит и визуально, в соответствии с картой, определяет границы. Таким образом находится компромисс», - зазначив начальник інспекції з благоустрою міста Борис Кармазін.

Додає, до комісії входять: представники служб, райадміністрації, інспекції з благоустроюю та голова ОСББ. Чи знайдуть вони компроміс – побачимо.