15:25, 17.07.2020

Хто у Маріуполі отримав 100 тисяч гривень на реалізацію IT-проєктів

Чат-бот, який допоможе швидко знайти інформацію про місто, додаток з екологічної доставки продуктів або платформа для проведення онлайн-змагань. У Центрі розвитку стартапів 1991 Маріуполь відбулася презентація IT-проєктів

поділитись:
Хто у Маріуполі отримав 100 тисяч гривень на реалізацію IT-проєктів - фото 1

У оригінальності та корисності IT-ідей у Центрі розвитку стартапів "1991 Маріуполь" змагаються 7 команд. Протягом чотирьох місяців маріупольцям допомагали розвивати свої задуми професійні ментори. Тепер - у фіналі у кожної групи - три хвилини, аби розказати про свій продукт. Ванда Веровська - співавторка проєкту, який має допомогти населенню знайти необхідні соцпослуги та організації онлайн.

«У нашому проекті передбачено тест, проходячи який ви можете визначити, чи перебуваєте ви в даний час у складних життєвих обставинах. Цей тест передбачає, що в кінці вам буде прокладений шлях і ви будете знати, в яку організацію або установу звернутися», - розповідає співавторка стартапу.

А ось Артур Голубець разом із командою створили сервіс екологічної доставки різноманітних товарів - Vyunko.

«Ми продумуємо моменти в нашому стартапі, щоб це була доставка не в пакетах целофанових, тобто від цього відмовитися. Тому що це досить такий продукт, який довго розкладається, перейти до паперу, що більш корисно. А також тип транспорту, на якому це буде доставлятися - це велосипеди, це електротранспорт, який менш забруднює і більш екологічний», - зазначив Артур Голубець.

На старті програми було 15 команд. Проте до фіналу - демонстраційного дня - дійшли лише 7, які змогли створити унікальні продукти, розповідають організатори.

«Попереду в них море можливостей. Тобто, зараз вони презентують продукти, потім вони будуть шукати своїх клієнтів. Хтось вже знайшов, в когось є клієнти, які сплачують підписку і тому подібне. Хтось буде шукати своїх партнерів, виходити на місцевий, на регіональний та на всеукраїнський рівень», - розповіла менеджерка з комунікацій центру розвитку стартапів "1991 Маріуполь" Марія Кутнякова.

Найбільшу ж кількість балів за результатами голосування журі набрав стартап VAHTA. Це - система контролю відвідувань різних заходів, за допомогою QR-коду. Вона створена для бізнесу, організаторів, спортивних та муніципальних організацій. На його втілення творцям проєкту виділять 100 тисяч гривень.