20:17, 02.07.2020

Приїхав воювати, а став педагогом. Як Маріуполь змінив життя хлопця з Чернігова

Педагог з військовим стажем. Колишній захисник України вже кілька років навчає дітей історії у школі № 47. Євген Давиденко виріс у Чернігові, та після служби вирішив пов'язати своє життя з Маріуполем.

поділитись:
Приїхав воювати, а став педагогом. Як Маріуполь змінив життя хлопця з Чернігова - фото 1

Телеканал «Сигма» розпочинає нову рубрику - про тих, хто вважає, що #ТутВарто залишатися.

 

Євген Давиденко постійно мешкає в Маріуполі вже чотири роки. Нині викладає у 47-й школі історію та Захист Вітчизни. Раніше жив та працював у Чернігові. Але в 2014 вирішив стати на захист своєї країни.

«Потрапив до війська за мобілізацією, до Збройніх сил України. В 14-15 році потрапив у зону АТО на передових рубежах. І так вийшло, що залишився в місті Маріуполь. Одружився і залишаюсь зараз тут. Бажання повернутися та працювати з дітьми взяло верх і я вирішив повернутися працювати до школи», - розказує колишній військовий.

Навички, набуті на службі чоловік використовує і під час уроків. Наприклад, показує склад сучасної аптечки. З однією Євген служив на передовій.

«Повністю комплектна, що дозволяє дітям показати не на теорії, яка вона повинна бути, а дійсно на практиці. Особливою гордістю є мультимедійний тир, маємо два пістолети ПМА та маємо пластикові автомати».

На практичних заняттях школярі й отримують навички розвідників та відпрацьовують стрільбу.

«Ну і дітей я вчу, щоб все було реально. Знімаємо запобіжник, робимо так і потім починаємо стріляти. Вкладаємо автомат в плече, щоб туго лягало, прицілюємось і стріляємо».

У захваті не тільки від практики, а й від стилю викладання Євгена Володимировича, запевняє школярка Анастасія.

«Це теорія і потім ми разом її опрацьовуємо, задає нам питання, і ми думаємо він наставляє нас на правильну відповідь. Найбільше сподобалося, коли ми надавали один одному медичну допомогу, ми один на одному практикувалися», - згадує уроки школярка Анастасія Василенко.

Закріпити знання школярі встигають у військовій частині.

«Постійно вони заходять до нас у гості, на день відкритих дверей, дивляться техніку, зброю, в музеї бувають часто. Ми до них в гості заходимо на День захисника пограли у футбол, інтерактивний тир у них, показали як стріляти», - зазначив головний старшина військової частини А12/75 Сергій Тичина.

У школі Євген Давиденко не тільки навчає, а й розвиває свої вміння. Зокрема, представляв Маріуполь на всеукраїнському конкурсі "Вчитель року".

Підтримують молодого вчителя колеги та директорка. Запевняють, він запроваджує нові традиції викладання та надихає усіх колег на зміни та розвиток.

«Це покоління уже нової української школи, він її приймає такою як нам її презентують у міністерстві освіти. Школі потрібно йти попереду всіх шкіл Маріуполя, показуючи, що нова українська школа - майбутнє наше», - зазначила директорка школи №47 Ніна Воробей.

Вважають, у нашому місті можна знайти можливості для особистісного зростання, а тому - прагнути вдосконалювати себе і - надихати на це інших. Тому тут варто залишатися.