19:15, 15 січня

Керівництво Маріупольського порту планує планує розвивати та модернізувати підприємство

Поглибити акваторію, оновити єдиний в Україні криголам та збудувати нову дорогу. Але без підтримки держави це майже неможливо. З проблемними питаннями директор порту звернувся до народного депутата Сергія Магери.

поділитись:
Керівництво Маріупольського порту планує планує розвивати та модернізувати підприємство - фото 1

Унікальний криголам «Капітан Білоусов» поки стоїть без роботи. Але до зміни погоди готовий. Йому вже понад шістдесят років. У маріупольському порту кажуть, судно через деякий час необхідно замінити. З цим питанням звернулися до народного депутата України Сергія Магери. Зокрема, для більшої прохідності суден необхідно продовжувати роботи з поглиблення дна моря.

«19 і 20 рік проводилося днопоглиблення і глибини були відновлені, але не по всій ширині, скажімо так, якщо паспортна ширина каналу 90 метрів, зробили 60 метрів», - розповідає в. о. директора Маріупольського морського торговельного порту Ігор Барський.

Портовики просять залишати гроші на підприємстві. Нині ж 80% прибутку відправляють до державного бюджету. Торік це було близько 40 мільйонів гривень. За підтримкою народний депутат пообіцяв звернутися до профільного міністерства.

«Максимально зробити так, щоб частка цих грошей залишалася тут для розвитку», - каже народний депутат України Сергій Магера.

Розвивати підприємтво керівництво планує поетапно. Літом мають запустити зерновий термінал. У будівництво порт інвестував близько півмільярда гривень.

«Продовольчі вантажі - це єдиний вантажопотік в Україні, який має щорічне зростання», - зазначає Ігор Барський.

Сергій Магера оцінив плани портовиків і пообіцяв підняти проблемні питання в Києві.

«Порт стоїть на дуже твердих позиціях розвитку, у нього хороша програма, важливо інше - щоб наше Міністерство інфраструктури прийняло цю програму до керівництва і дії і підставило своє плече», - наголосив нардеп.