13:25, 15 січня

Жителі Маріуполя сконструювали незвичайний транспорт

Три колеса, електромотор та причіп. Маріупольське подружжя пересувається містом на незвичайних роверах. Транспорт сконструювали самІ. Коли виникла ідея? Та кому допомагає така ініціатива?

поділитись:
Жителі Маріуполя сконструювали незвичайний транспорт - фото 1

На міських дорогах маріупольське подружжя виділяється завдяки яскравим та незвичним велосипедам. При цьому подорожують завжди вдвох.

«Я його одного не пускаю, а без нього я теж не їжджу. Тому що я не можу залишити навіть на пару хвилин. Воно на моторі, хтось в'їде куди-небудь. На селища їздимо, на кладовищі їздили. Там поруч дачі», - розповідає власниця саморобного ровера Валентина Бузевська.

Сконструювали ровери самостійно, а виготовити допоміг майстер із Краматорська. Декілька років тому сюди ж встановили електромотор.

«Тут 60 вольт напруга. Ця напруга подається на колесо. Тут регулятор є».

Заряду вистачає на 50 кілометрів.

«А якщо по рівній дорозі, то можна до 60-70 кілометрів. А потім приходиш, в розетку 220 вольт. Ось включив о шостій годині - о першій годині ночі можна виключати», - демонструє транспорт Василь Фесько.

Спочатку в цих причепах перевозили продукти та різний вантаж. Але потім вирішили переобладнати на місця для сидіння. Аби допомагати іншим.

Подружжя часто можна побачити у маріупольських медзакладах. Пані Валентина - голова союзу людей з інвалідністю. Їм родина допомагає понад п'ятнадцять років. Одним доправляють продукти, одяг та навіть техніку, інших - беруть на борт. Конструкція витримує до 120 кілограмів. Якщо ж вага пасажира більша - визивають швидку.

«Взимку немає, а влітку іноді і перевозимо інваліда в лікарню, якщо дозволяє вага. Зробити аналізи, здати або ліки отримати. Або до лікаря прибути. Тому що навіть від зупинки інвалід не завжди може дійти до поліклініки або до лікарні», - каже Валентина Бузевська.

На дорогах родина - дуже уважна. Максимальна швидкість їхніх роверів - до 40 кілометрів на годину. Адже безпека - понад усе!