12:10, 22 січня

Маріупольці проти вигулу собак на стадіону біля школи №52

Маріупольці обурені виглядом стадіону 52-ї школи. Нарікають на власників чотирилапих. Мовляв, ті приходять з хвостатими щоранку, проте за ними -  не прибирають, зауваження - ігнорують. У відповідь собачники наголошують: спеціальних місць для прогулянок з тваринами - жодних.

поділитись:
Маріупольці проти вигулу собак на стадіону біля школи №52 - фото 1

Стадіон - огороджений. А на вході - табличка з переліком заборон. Заходити з тваринами - не можна. Проте тут щодня, зранку та ввечері, собачники вигулюють своїх улюбленців.

"Собаки метят ворота, территорию. Знакомая, которая водит сюда, в футбольный клуб, мальчика, рассказывала, что находили тут экскременты. Приходили на занятия и там было нагажено собаками", - нарікає на безвідповідальних собачників Наталя Бєлова.

Власниця собаки Світлана запевняє: і рада б вигулювати песика у спеціально облаштованих місцях. Але поруч - жодного.

Стадіон на балансі 52-ї школи. Директорка Олена Баранюк розповідає: його вартість - майже 800 тисяч гривень. Оновлювали територію за рахунок міського бюджету. Тож, і користуватися нею можуть всі охочі. Тут займаються учні, футболісти та грають у м'яча мешканці сусідніх багатоповерхівок. Собачники також приходять, проте не всі прибирають за чотирилапими. Вплинути намагалися. Та марно.

"Зауваження робили, ставили таблички, що вигул собак заборонено, що штраф там і таке інше. Ці таблички зникають на другий ж день: знімають, прибирають, руйнують. І тому така ситуація складається. Наші двірники вони там прибирають це. Проте це ж проходить завжди і кожен день, дуже-дуже важко з цим боротися", - каже директорка школи №52 Олена Баранюк.

Олексій Казанцев, начальник профільного управління, наголошує: для тварин мають бути інші майданчики. Щоправда, нині їх тільки два. А ось шкільні стадіони - тільки для спорту.

Найвищий у світі штраф за неприбрані собачі фекалії - у Німеччині. За порушення доведеться сплатити 500 євро. Якщо ваша тварина наслідила у Венеції - то 250. У Франції - 180. В Україні ж спершу можна обійтися попередженням або ж сумою у 340 гривень.