12:41, 05.05.2020

МОЗ терміново вводить нові зміни в медреформу. Фінансування обіцяють на рівні 2019

Міністерство охорони здоров'я терміново вносить зміни в нормативні акти медичної реформи. Не можна допустити скорочення медиків і закриття лікарень, упевнений Максим Степанов

поділитись:
МОЗ терміново вводить нові зміни в медреформу. Фінансування обіцяють на рівні 2019 - фото 1

Аби українські лікарні не закривалися, а медпрацівники не звільнялися, МОЗ збирається відшкодувати дефіцит фінансування всіх медичних установ. Крім того, обіцяють підвищити і зарплату фахівців.

"Ми не допустимо цієї несправедливості! Це не означає, що ми збираємося згортати реформу. Навпаки, її треба реалізовувати, але істотно змінивши, враховуючи українські реалії та виправивши допущені при її плануванні помилки. Вже в цьому році всі медичні установи повинні отримати фінансування не менше, ніж в минулому. Потрібно підвищення зарплат лікарям та середньому медичному персоналу другої і третьої ланки - це більше 400 000 медиків", - підкреслив Максим Степанов.


МОЗ терміново готує зміни до деяких нормативно-правових актів. Передбачено, що всі заклади охорони здоров'я, які надають спеціалізовану і високоспеціалізовану медичну допомогу, отримують фінансування з державного бюджету не менше, ніж у 2019 році.

З 1 червня по Державній програмі медичних гарантій будуть додатково фінансуватися такі пакети:
• первинна медична допомога;
• екстрена медична допомога;
• гострий інфаркт міокарда
• гострий мозковий інсульт у стаціонарних умовах;
• 4 пакети для лікування COVID-19;

"Для того, щоб підвищити зарплати 435 тисячам медиків, необхідно додатково виділити 11 млрд грн, і це буде зроблено з 1 липня 2020 за рахунок державного бюджету України", - заявив міністр Максим Степанов.