20:15, 28.04.2020

На час карантину в Україні підвищили мінімальну допомогу безробітним

Мінімальна допомога безробітнім зросла до 1000 гривень, повідомляє Державний центр зайнятості. Як нараховуватимуть кошти та скільки маріупольців, які залишилися без роботи, потребують фінансової допомоги?

поділитись:
На час карантину в Україні підвищили мінімальну допомогу безробітним - фото 1

 

У міському центрі зайнятості люди, що стають на облік по безробіттю, готують пакет документів і пишуть заяву.

Пані Ірина також прийшла за допомогою. Жінка нещодавно звільнилася. Каже, працювала в шкільній їдальні. Та з початку року роботи майже не було. Спершу подовжили канікули, потім - оголосили карантин.

«Ми на своєму рахунку. І невідомо, коли ... Я ось зараз поїхала забрала документи, розрахувалася, написала на розрахунок, тому що іншого виходу просто немає. Я живу одна, син окремо від мене живе, у сина теж своя сім'я, самі розумієте. За що мені жити? Пенсії ще немає. Буду шукати роботу, нема за що жити», - каже безробітня.

На період карантину мінімальну допомогу безробітним збільшили до тисячі гривень. На це можуть розраховувати всі незахищені категорії населення та ті люди, які не мали роботи останні півроку до моменту звернення в центр зайнятості.

«Але якщо людина приходить до нас, а у нього була певна заробітна плата, то перші три місяці він отримує 70% від нарахованої заробітної плати», - каже директор Маріупольського міського центру зайнятості Юрій Чупрін.

З початку карантину на облік як безробітні стали майже 1,5 тисячі маріупольців. Звернення - продовжуються. Щодня приблизно 100 осіб. Безробітних реєструють одразу в день написання заяви. Оформити фінансову допомогу можна онлайн на сайті, або ж залишити документи в спеціальних скриньках у закладі.

«Кожні дві години вилучаються такі заяви з цих ящиків. Наші фахівці зв'язуються з кожною людиною кожні два тижні. Нарахування проводяться щотижня», - розповідає Юрій Чупрін.

До заяви ще потрібен паспорт або інший документ, що підтверджує вашу особу. Ідентифікаційний номер, трудова книжка, атестат чи диплом про освіту та військовий квиток.

Окрім виплат міський центр зайнятості допомагає знайти роботу. Нині в Маріуполі відкрито приблизно 200 вакансій.