19:01, 04 червня

На День міста у Маріуполі відкриють оновлену площу Свободи

Як зараз виглядає центральна площа Маріуполя?

поділитись:
На День міста у Маріуполі відкриють оновлену площу Свободи - фото 1

Сучасна сцена, зона фудкорту, унікальне озеленення та "родзинка"- параболічний пішохідний фонтан. У Маріуполі триває реконструкція площі Свободи. Будівельники зробили вже більше половини. Щодня працюють з 8 до 18 години. Майже всі роботи під землею вже виконали.

«Ліворуч і праворуч зараз проходять кабелі. Буквально, сьогодні-завтра ми ці кабелі закриваємо і далі йде у нас вже підготовка, щебенева підготовка», - розповідає керівник проєкту реконструкції Бахтіяр Гасанов.

Це - сучасна сцена, яка може бути і місцем відпочинку. Під нею облаштують великий фудкорт. Також на площі встановлять дитячий майданчик. І "родзинкою" стане параболічний пішохідний фонтан. Із різнокольоровою підсвіткою. Підрядники кажуть, за планом встигають. Тому площу відкриють до Дня міста.

«Щодня працює близько 40 осіб. Близько 7-8 одиниць техніки важкої. Площа дуже сильно наповнена комунікаціями, тобто різними водопроводами, каналізаційними, газопроводи, дуже багато магістральних мереж, інтернету та іншого. Це все доводилося обходити», - інженер управління капітального будівництва Ігор Радченко.

На площі висадили понад 350 дерев. Є серед них і унікальні для Маріуполя. Наприклад, ліріодендрон. У народі - тюльпанове дерево.

На День міста у Маріуполі відкриють оновлену площу Свободи - фото 19061

 

А ще магнолія, чорні сосни, червоні клени і сакура. У міськраді до відкриття вже готуються.

«Від проспекту Будівельників до вулиці Грецької буде велика пішохідна зона, по якій можна буде їздити на велосипеді. Дві велосипедні доріжки будуть проходити через весь парк і можна буде доїхати до Драмтеатру. Тобто створено весь комфорт для відпочинку жителів», - розповів заступник міського голови Сергій Захаров.
На День міста у Маріуполі відкриють оновлену площу Свободи - фото 19062

 

«Ми побачимо об'єднання України на цій площі. Де будуть 25 щогл стояти, які будуть уособлювати кожен куточок нашої країни», - відкрив секрет міський голова Маріуполя Вадим Бойченко.

Гроші на реконструкцію виділили з обласного та міського бюджетів. Загальна вартість - понад сто мільйонів гривень. Раніше, сайт телеканалу "Сигма" показав як буде виглядати після реконструкція площа та унікальний фонтан.