12:01, 19.11.2020

НБУ ввів у обіг 10-гривневу монету присвячену прикордонникам

Нацбанк сьогодні, 19 листопада, ввів у обіг пам'ятну монету «Державна прикордонна служба України» номіналом 10 гривень

поділитись:
НБУ ввів у обіг 10-гривневу монету присвячену прикордонникам - фото 1

Про це йдеться у повідомленні ДПСУ. Монету розроблено за ініціативи Адміністрації Держприкордонслужби та Ветеранської організації прикордонного відомства. Також зазначається, що монета зроблена зі сплаву на основі цинку. Її тираж налічує 1 мільйон штук.

НБУ ввів у обіг 10-гривневу монету присвячену прикордонникам - фото 30496

На аверсі монети розміщено: угорі – малий Державний Герб України, під яким напис Україна; у центрі – емблему Державної прикордонної служби України; унизу написи - 10 / гривень / 2020; стилізовані гілки: лаврова (праворуч), калинова (ліворуч). Логотип Банкнотно-монетного двору Національного банку України розміщено внизу ліворуч.

А на реверсі: угорі написи – Державна / прикордонна / служба України, під якими – обрис карти України, унизу – символічний прикордонний стовп, праворуч і ліворуч – композиції, що символізують діяльність Державної прикордонної служби в повітрі, на суші і на морі.

Монета присвячена Державній прикордонній службі, як правоохоронному органу спеціального призначення, на який покладаються завдання щодо забезпечення недоторканності державного кордону.