19:20, 15.07.2020

Небезпечні бабусі. Жителі мікрорайону Східний звинувачують сусідок у нападах на дітей

"Обіллємо бензином та підпалимо!" Саме такими словами деякі пенсіонерки в мікрорайоні Східний погрожують дітлахам, скаржаться місцеві. Конфлікт у «Затишному дворі».

поділитись:
Небезпечні бабусі. Жителі мікрорайону Східний звинувачують сусідок у нападах на дітей - фото 1

Місцеві жителі кажуть - малеча грає на новому майданчику, який побудували за проєктом "Затишний двір", але не всім бабусям, які відпочивають поруч на лавках це подобається.

 

Батьки запевняють - окрім погроз, жінки жбурляють у дітей палками, камінням та викручують вуха.

«Вони з вікна кричать "якщо ви не підете, то ми щас обіллємо вас бензином і підпалимо».

Такі слова лунають від місцевих пенсіонерок на адресу дітей, запевняють мешканці багатоповерхівок на вулиці Київській. Згадують, конфлікт розпочався коли поруч із сусідніми будинками облаштували "Затишний двір". Туди стали приходити дітлахи: гратися на майданчиках, кататися на скейтах. Тамтешні бабусі виступили проти школярів, скаржаться люди.

«Вони не мають права кататися на гойдалках, які поставили мешканці цього будинку та двору. Вони кажуть: "Залиште наш двір, не сидіть на наших крамницях, які не переїжджайте наш шланг, з якого ми поливаємо квіти", - і так далі. Так, діти катаються, шумлять - так. У відповідь вони природно можуть висловитися, ми це не заперечуємо», - розповідає мати школяра Олена Сорочан.

Спочатку сварилися тільки на словах, запевняють місцеві.

- Вони називали мого внука виблядко, виродком, недоноском. Це при співробітниках поліції, при його матері, при мені.
- Коли я їхав, я впав сильно, перекинувся, вона сказала, щоб я ще раз впав. Ображала мене і плескала.

Та потім перейшли до стусанів.

«Жінка замахується і кидає палицю в дитину. Я підбіг, і мене почали обзивати. Мовляв, забирайте своїх дітей. Почала махати палицею перед моїм обличчям, звичайно вдарила», - розповідає сусід Володимир.
«Я стояв розмовляв з одним, до мене підійшла бабуся там, вдарила перший раз по шиї, потім взяла натягнула кепку мені на лоб», - каже школяр Максим.

Дісталося і пані Світлані. Каже, прийшла захистити онука, якому одна з пенсіонерок викручувала вуха.

«Ця піднімається і б'є мене зверху пакетом, в якому був трилітровий бутель. У мене до цих пір шишка», - каже бабуся школяра Світлана.

Місцеві наголошують, у школярів просто немає інших облаштованих місць для ігор. Бабусі ж цього не розуміють та наполягають, "Затишний двір", який побудувало місто - це їх власність.

«Вони сказали при працівниках поліції, що ми не маємо права навіть ходити там, це їхня приватна територія!», - наголошують місцеві.

До тих будинків місцеві проводять і нашу знімальну группу. Одна з жінок, які виступають проти сусідських дітей пояснює своє ставлення, мовляв, від дітлахів багато галасу, вони неслухняні та поводяться зухвало.

«Розповім, ось навіть цю лозину брала. Одному з них, кажу: «Зараз лозиною надаю». Вони ось по отмостке будинку нашого мотаються як скажені, оголошені. Там і стукають і кидають все», - розповідає жінка.

До пенсіонерки приєднуються й її подружки.

«Під будинками, люди сплять, а вони на самокатах під вікнами. Ну як, ну не матом. Ніхто не проти, нехай катаються, тільки не так, як вони катаються. А то кричать, матюкаюся, так само теж не можна, як їм зауваження не робити?», - розповідає пенсіонерка Марина.
«Вибачте, діти є там - пару чоловік. А тут приходять з інших дворів і тут таке ... Я раз вийшла, я о восьмій годин лягаю спати, а тут Боже, мурашник», - згадує пенсіонерка Галина.

А через деякий час місцеві починають ледь не бійку.

Розсудити людей у поліції не змогли, кажуть - ті регулярно пишуть заяви одне на одного. Тож конфлікт спробував владнати голова Лівобережної адміністрації - Віктор Очеретін. Він наполягає, цей двір - спільний, тут можуть гратися та їздити всі.

«Необхідно добросусідське ставлення, виховання. Старших зачіпає ось це. Молодші, а їх батьки виходять і лаються "де нашим дітям грати?". Ось цей момент необхідно перебороти», - зазначив голова Лівобережної райадміністрації Віктор Очеретін.

Додає - рішення може бути й наступним - знайти незайняті території, які можна переробити під дитячі майданчики. І - направити ідеї на розгляд міському голові.