15:30, 07.11.2020

Несолодка ціна. В Україні - дорожчає цукор

Подекуди вартість у гурті та в роздріб цукру зросла на половину. Промисловці кажуть, усе через низький врожай. Чи надовго така тенденція?

поділитись:
Несолодка ціна. В Україні - дорожчає цукор - фото 1

Пані Галина зазвичай купує цукор на ринку гуртом.

«Я беру не менше 10 кілограмів. Щоб місяць нікуди не ходить. Зараз прийшла - вже по 17 з копійками, а брала в останній раз - був по 14», - каже покупчиня.

Продавці ж кажуть, за кіло продукту зо два тижні тому просили і 20 гривень.

«Цукор - це такий продукт, Який неможливо передбачити. Буває, що за день ціна і два, і три рази може помінятися. В основному частіше в плюс. Мені привозять за ціною, я ставлю свою націнки. Від чого залежить цукор - це ніхто не може сказати», - розповідає продавчиня Марина.

Експерти впевнені: вартість підскочила через неврожай цукрового буряка. Тому виробництво може знизитися на 20 відсотків. І підкреслюють: така тенденція спостерігається не тільки в Україні, а й по всьому світу. Як наслідок - можлива зміна цін на печиво, хліб, шоколад і ще низку продуктів.

«Тому що все, куди у нас входить цукор, а він, як не дивно, входить і до складу молочних продуктів, і до складу кондитерських виробів, і до складу хлібобулочних виробів. Всі вони трішечки відчують наслідки ось такого зростання цукру. І трішечки або упустять свій прибуток, або трішечки піднімуть ціну», - розповіла доктор економічних наук Валерія Колосок.

Однак, торішніх запасів буряка має вистачити, аби задовольнити попит і промисловості, і пересічних українців, додають економісти. А лікарі ж зазначають: споживання цукру краще взагалі обмежити. Чай пити з медом, а замість цукерки купити сухофрукти.