15:30, 24 серпня

Нова територіальна система в Україні. Як змінився Маріупольский район

Замість вісімнадцяти залишили вісім. Понад рік тому Донеччину розділили по-новому. Минулого літа Верховна Рада втричі скоротила кількість районів в Україні. Так, до Маріупольського увійшли п'ять громад.

поділитись:
Нова територіальна система в Україні. Як змінився Маріупольский район - фото 1

Ми вирішили дізнатися, як планують розвивати ці території чиновники та чи відчули якісь зміни жителі?

Село Бойове. До Маріуполя понад 30 кілометрів. Вдень у будні на вулицях людей не зустрінеш. Деінде можна побачити як пасеться худоба. Усі на роботі - або в місті, або в інших селах.
Про те, що молодь хоче працювати у Маріуполі, розповідають і жителі Мангуша. Дехто роками їздить до міста працювати.

Валентині Юсип також доводиться чимало подорожувати районом. Жінка з Ялти приїхала до Мангуша, аби отримати медичну допомогу. Бо в її селі працює лише сімейний лікар.

«У мене з рукою проблеми, я приїхала до хірурга. Рентген, призначили мені лікування. Тепер у нас Маріупольський район і за всіма довідка, по всіх дрібниць нам доводиться в Мангуш і Маріуполь. Дуже, звичайно, незручно, але терпимо», - каже жителька Ялти.

Вже понад рік в країні діє нова територіальна система. До цього в нашій області було 18 районів, а стало 8. Усього до складу Маріупольського району увійшли п'ять громад. Розвивати території планують на прикладі нашого міста. Ремонтуватимуть дороги, будуватимуть школи і лікарні. Головне, врегулювати юридичні питання.

Після реформування райдержадміністрації та громади дублюють функції, пояснюють чиновники. Аби виправити ситуацію, просять втрутитися очільника Донецької області. Окрім цього, на роботу може вплинути новий закон.

«Планується прийняття його восени і далі райдержадміністрації також будуть знову переформатовані. На сьогодні, вже вивчаючи цей проєкт закону, який вже дійшов до другого читання, бачимо певні нестиковки з іншим чинним законодавством з тим же бюджетним кодексом, з тим же законом про місцеве самоврядування», - розповіла голова Маріупольської районної державної адміністрації Наталія Букрєєва.

А поки створюють плани з розвитку територій. Покращити ОТГ хочуть на прикладі Маріуполя.

«Сільські та селищні громади потрібно більше оснастити експертизою, тому що в наших громадах є в деяких напрямках дефіцит кадрів. І ми зараз хочемо міжмуніципальне співробітництво, практики між містом Маріуполем і кожної громадою, провести такі зустрічі», - зазначив голова Маріупольської районної ради Степан Махсма.

Для цього представникам громад проводять екскурсії та наради у кожному районі Донецької області. Цього місяця така зустріч була і в Маріуполі.