18:42, 15 лютого

Пташиний грип на Донеччині. Що варто знати?

Захворювання виявили в селі Веселе Волноваського району. Рятувальники знищили близько півтори сотні голів свійської птиці та дезинфікували понад три десятки домогосподарств. Як державні органи контролюють ситуацію?

поділитись:
Пташиний грип на Донеччині. Що варто знати? - фото 1

У Держспоживслужбі говорять, це перший зареєстрований випадок пташиного грипу на Донеччині. А принесли хворобу, імовірніше, перелітні птахи.

«Вони в сезон міграції можуть бути розносниками. З кінця 2020 року випадки захворювання на грип птиці почали реєструватися в Україні. Це була і Київська область, і Херсонська, і Миколаївська. До нас це лихо прийшло лише в лютому», - зазначив в. о. начальника управління безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини ГУ Держпродспоживслужби в Донецькій області Андрій Криволап.

Вірус насамперед смертельний для птахів і несе великі збитки господарствам. Однак недосмажене чи недоварене заражене м'ясо та яйця здатні викликати отруєння у людей. Зокрема, може буде нудота, біль у м'язах, а також підвищуватися температура.

«Період інкубації може бути від 5 годин до двох діб. З усіма птахопродуктами повинна проходити термічна обробка. Тому що вірус чутливий до температури підвищеної», - зазначив Андрій Криволап.

Спеціального лікування від грипу птиці немає. Як і вакцини від такої інфекції. А ще, зазначають фахівці, перебіг недуги може ускладнитися через коронавірус.