20:45, 05.10.2020

"Роттердам плюс": в закриту справу хочуть додати дані нової експертизи

Адвокати та знавці ринку впевнені: так детективи, ймовірно, намагаються вкотре розгойдати ситуацію з «Роттердам +». Адже в так званій експертизі посилаються на чернетки з розрахунками.

поділитись:
"Роттердам плюс": в закриту справу хочуть додати дані нової експертизи - фото 1

Справу про формулу "Роттердам+" розслідували роками, аби довести, що вона завдала шкоди державі, мовляв, вугілля купували задорого. Нагадаємо, везли його з-за кордону, бо наше – залишилося на захопленому Донбасі. Купували за європейськими цінами, аби бути зі світлом і теплом. Проте НАБУ закидало – це призвело до збитків! Та комплексні експертизи, міжнародні фахівці, СБУ і десять детективів за 3,5 роки не знайшли жодного порушення. Формула законна і правильна, постановив Вищий Антикорупційний суд і закрив справу.

Аж от НАБУ подало до вже закритої справи новий висновок приватного експерта, який свідчить про нібито збитки державі у 40 мільярдів гривень! Адвокати і знавці ринку переконані, - так детективи, ймовірно, прагнуть укотре розхитати ситуацію з Ротердам плюс. Бо в так званій експертизі посилаються на чернетки з розрахунками.

«Будь які дії поза справою або в закритій справі є незаконними. Більше того, там де детективи НАБУ заднім числом, постфактум замовляють приватну експертизу у приватної людини про державний енергоринок України - тут не сходяться всі три складові. Приватний експерт не може давати оцінку державному енергоринку», - зазначив народний депутат України, фракція партії ВО "Батьківщина" Валентин Наливайченко.

 

«Це файли Ексель, які не є первинними документами. Вказані документи не мають статусу офіційних документів. Існують великі сумніви у незалежності експерта, оскільки це не перший випадок, коли цей приватний експерт складає для детективів національного антикорупційного бюро необхідні їм висновки», - наголосив адвокат Артем Трекке.