19:28, 09.12.2020

В Маріуполі отримувачам субсидії на тверде паливо суму допомоги  подвоюють

Один плюс один... дорівнює тонні вугілля. Частину - виплачує держава, і стільки ж місто.

поділитись:
В Маріуполі отримувачам субсидії на тверде паливо суму допомоги  подвоюють - фото 1

Пані Ольга обігріває оселю твердим паливом. Каже, запасів вугілля - катма. Старенька мешкає одна. Аби зігрітися, щодня висипає в пічку відро вугілля. Аби перезимувати, оформила субсидію. І дуже зраділа, коли кошти надійшли на рахунок.

«Нарахували мені 3400. Ось це на півтонни вугілля я беру. Тонна вугілля 7000, ось дзвонили. Я буду потихеньку тягти, щоб мені вистачило. Зима тепліше, може, буде», - каже жителька Маріуполя Ольга Саєнко.

Та з цієї суми лише половина - це субсидія від держави. Інші кошти - з бюджету міста. Вже зо два роки в Маріуполі діє програма "З турботою про вас". Людям - подвоюють виплати. Таке рішення ухвалили через те, що реальна вартість тонни вугілля - 7 тисяч гривень. А в розрахунку субсидії зовсім інша - 2700.

«Якщо разрахована пільга 1500 гривень, то і пільга з міського бюджету буде виплачена у розмірі півтори тисячі. Це сприяє тому, що наші мешканці міста можуть забезпечити себе твердим паливом, а саме - купити ту тонну вугілля, яка коштує вдвічі дорожче, або втричі, ніж те, що визначено при розрахунку здійснення цієї субсидії або пільг», - розповідає директорка департаменту соціального захисту населення міськради Маріуполя Ірина Коробка.

Тим, хто своїм правом поки не скористався, радять поквапитися. Бо незабаром прийом заявок закінчиться.

«Вони можуть написати заяву до кінця поточного року, та ці гроші, кошти будуть виділені до кінця поточного року», - каже спеціаліст територіального відділу по роботі з громадянами Лівобережного району Андрій Жарік.

Цьогоріч таку допомогу отримають 1100 маріупольців. На це з міського бюджету виділили близько 4 мільйонів гривень.