19:00, 10.11.2020

Сезон опалення - розпочато. Як отримати субсидію?

Навіть зараз оформити субсидію маріупольцям ще не пізно. Як це зробити в період карантину та які документи треба надати до управління соцзахисту населення?

поділитись:
Сезон опалення - розпочато. Як отримати субсидію? - фото 1

Мультицентр, управління соціального захисту населення Лівобережного району. Олексій Рашевський вперше оформлює субсидію. Каже, з собою треба мати паспорт, ідентифікаційний номер та останні квитанції за опалення.

«Сам живу, ціни зараз такі, за квартиру платить багато дуже, тариф піднявся - я сам не протягнути. Пенсія 1700, соцдопомога. Як прожити?», - каже чоловік.

Під час карантину заяву на пільгу можна подати на сайті Міністерства соціальної політики, надіслати поштою або прийти до відповідного управління за попереднім записом. На вході всім міряють температуру. Спеціалісти працюють в масках та гумових рукавичках. Тетяна Тимченко прийшла переоформляти субсидію.

«Сестра подзвонила, записала - я прийшла. І ось просто доношу відсутні документи. За талончиком, спокійно. До цього часу підходиш, на табло бачиш свій номер і підходиш до фахівця і вирішуєш всі свої питання».

З цього питання до установи на день звертаються близько двадцяти людей, розповідають фахівці. На знижку мають право:

«Пенсіонери, малозабезпечені сім'ї, сім'ї з дітьми, які мають доходи обов'язково або сплачують єдиний страховий внесок до пенсійного фонду. Інше населення - це можуть бути приватні підприємці, але розрахунок субсидії все одно буде проводитися по доходам», - розповіла спеціалістка департаменту соціального захисту населення Лівобережного району Ганна Науменко.

Усім, хто мав субсидію станом на перше травня, через карантин її продовжили до кінця опалювального періоду.

«Не подовжено субсидію тільки тим сім'ям, які мали прострочені понад 3 місяці заборгованості у розмірі 340 гривень та у складі яких були особи працездатного віку, які не працювали та не сплачували єдиний соціальний внесок. Тому їм необхідно буде звернутися», - наголосила заступниця директора департаменту соціального захисту населення Лівобережного району Віта Іваннікова.

Нині в Маріуполі понад 30 тисяч пільговиків.