19:52, 18 вересня

У Маріуполі проводять безкоштовні футбольні тренування для дітей з інвалідністю

Хвороба спорту не завада. Нині у Маріуполі займаються футболом  понад 50 хлопців з інвалідністю.

поділитись:
У Маріуполі проводять безкоштовні футбольні тренування для дітей з інвалідністю - фото 1

Із кожним учнем - індивідуальная робота. Тренер показує вправи, потім допомагає у виконані. Хлопці обходять конуси, стрибаюсь, із м'ячем долають дистанції . Доросліші - грають у баскетбол.
На тренуваннях також присутні батьки. Син пані Юлії займається у клубі понад рік. Жінка каже, прогрес вражає: хлопець активно спілкується у компаніях, обожнює грати в команді, став сильнішим та витривалішим.

«Соціалізація. Природно, спорт, руху - дуже добре. І в фізичному плані є зміни, і в комунікативному для людей з інвалідністю, для дітей таких особливих. На жаль, не всі двері відкриті, але ми, батьки, безмірно вдячні організаторам, нашому тренеру Даміру Юсупову, тому що потрібно мати величезне терпіння працювати з нашими дітьми», - каже мати юного футболіста Юлія Сеіна.

Розробили унікальний курс та врахували особливості і вік кожної дитини, зазначає тренер. Усі заняття направлені на соціальну адаптацію, розвиток опорно-рухового апарату та комунікацію.

«Для кожної групи два рази в тиждень. Деякі хлопці приходять до нас в інші групи. За великим рахунком це фізичні вправи з футбольним ухилом, але ми намагаємося кожну вправу адаптувати, щоб воно було направлено і на фізичний розвиток, і на ментальне. Ми проходили навчання у тренерів великого європейського грана "Newcastle Foundation"», - розповідає тренер клубу Дамір Юсупов.

Зараз в Маріуполі для дітей з інклюзією працює два футбольних клуба. Така ініціатива реалізується в межах спільного проєкту футбольного клубу Шахтар та комунального закладу "М-спорт".

«Створення таких клубів безумовно корисно, в першу чергу, для ось цих дітей. Тому що для них - це, в першу чергу, майданчик для комунікації в новому форматі зі своїми батьками, тренерами, однолітками, з батьками однолітків. Тут завдання - через спорт, через фізичний розвиток, підвищити соціалізацію дитини, в першу чергу», - розповів директор комунального закладу "М-Спорт" Едуард Мельник.