19:19, 14.07.2020

Шахтарі припинили акцію протесту під Офісом Президента

Мітингували шахтарі майже 2 тижні, бо не мали ані роботи, ані зарплати, а вугілля, яке уже видобули, лежало на складах.

поділитись:
Шахтарі припинили акцію протесту під Офісом Президента - фото 1

Проблему вдалося вирішити - Центренерго таки погодилося купувати українське вугілля. Ціну порахували за тим самим принципом, що й у формулі "Роттердам плюс". Вона включає вартість палива у хабі Амстердам - Роттердам - Антверпен та витрати на доставку до України. І для держави ціна вийшла вигіднішою, ніж була до цього.

«Найголовінше зараз - заспокоїти енергетичний ринок. Діюча формула, але з гарантією, що вона буде діяти на декілька років вперед. Я б брав 5-10 років. І друга гарантія, яка потрібна ринку - це те, що для шахт державних і недержавних буде гарантія, що вугілля українське буде викуповуватися українськими державними енергетичними компаніями», - зазначив екс голова СБУ Валентин Наливайченко.

Формула "Роттердам +" діяла в Україні упродовж трьох років. Тоді шахтарі додатково заробили 10 мільярдів гривень. Рік тому формула перестала діяти і ціна вугілля та електроенергії для промисловців зросла. За підрахунками експертів, за цей рік Україна втратила 6 мільярдів гривень. А повернення до формули «Роттердам+» нині дозволить менше дотувати державні шахти та вивести Україну з енергокризи.