18:59, 10 липня

Шахтарі вимагають владу купувати українське вугілля

Центренерго має купувати українське вугілля, щоб шахтарі були з роботою і зарплатою. Цього під міністерством енергетики - вимагали гірники, чиї копальні простоюють, а видобуте вугілля нікому непотрібне.

поділитись:
Шахтарі вимагають владу купувати українське вугілля - фото 1

Водночас Центренерго - закуповує імпортне паливо. Ігнорує навіть вказівки Уряду та Президента, купувати насамперед вітчизняне вугілля.

Усі причетні до справи уже не вперше зустрілись у Міненерго. На черговій нараді сторонам майже вдалося домовитись. Гірники запропонували держкомпанії ціну вугілля, розраховану за принципом імпортного паритету або Ротердам+. Центренерго не відмовилось. Та пропозицію ще розглядатимуть.

«Центренерго дозволяє купувати вугілля у шахт ДТЕК з ціною майже на 20% нижче, ніж вони платять за вугілля у державних шахт. І майже на 10% нижче, ніж вони платять за газ. Тобто, наша пропозиція, на наш погляд, дуже є конкурентоспроможною і ринковою. Вона на сьогоднішні день найдешевша яка є на ринку», - зазначив директор з комерційної діяльності ДТЕК Віталій Бутенко.

 

«Я за те щоб тільки українське вугілля купувати. Ситуація правда важка, але вона важка в цілому в енергетиці і в тому числі у вугільній галузі», - розповів в.о. генерального директора ПАТ "Центренерго".