19:02, 13.08.2020

Сьогодні - всесвітній день шульги

У Середньовіччя їх спалювали на вогнищі, а ще 20 років тому - перенавчали писати правою. Нині - кількість ліворуких перевалила за мільярд. Які вони?

поділитись:
Сьогодні - всесвітній день шульги - фото 1

Тетяна - шульга. Каже: свого часу батьки вирішили, що не перевчатимуть її. Саме тому, вважає дівчина, виросла творчою натурою. І хоч пише лише лівою - багато чого навчилася робити іншою рукою.

«Навіть ось - мишка під праву руку - мені не дискомфорт. У мене є подружка зі школи - шульга. Для неї мишка - це дискомфорт. Вона бере прямо під ліву руку. А я звикла - де лівий клік, де правий», - каже шульга.

А ось Віталій - правиця. Пропонуємо хлопцю спробувати на кілька хвилин стати шульгою. Після спроби той зізнається – було трохи важко.

«Незвично, враховуючи, що я правша. І завжди правою пишу. Лівою взагалі ніколи і не пробував. Тепер буду всі документи лівою писати - непогано вийшло».

І хоча шульги живуть у світі для праворуких, нині ніхто не змушує таких дітей перевчатися, - зауважує вчителька початкових класів. У неї самої - декілька таких учнів.

«Це робиться для того, щоб не примушувати дитину втрачати свою гідність. Тому дитина залишається така, яка є. І пише так, якою рукою їй зручно. В них окремі ручки зараз, промисловість випускає такі знаряддя», - зазначає учителька початкової школи Маргарита Попова.

А як у ресторані? Якщо прибори гість тримає не за етикетом?

«Навпаки підлаштовуємось, припустимо - ту ж хлібницю, яку належить ставити з лівого боку, тому що ніж у правій руці, і ти мажеш масло, ми підлаштовуємось під чоловік і ставимо все навпаки - хлібницю з правого боку, тому що ніж природно в лівій», - розповідає офіціантка Ірина.

Психологи зазначають: різниці між правицями та шульгами майже немає.

«Насправді у будь-якої людини працюють обидві півкулі мозку. Просто кожне з них виконує певні функції в нашому організмі, в нашій поведінці, в нашому тілі. У лівшів більш виражено образне мислення. Якщо насильно переучувати дитину, то це спричинить більше емоційних і психологічних проблем, ніж якщо дати йому існувати таким яким він є. І просто допомогти йому адаптуватися в цьому світі», - наголосила психологиня Юлія Острякова.

На планеті людей, у яких ліва рука - головна - приблизно 15%. Це кожний сьомий.