18:34, 28.10.2020

Субсидії - уріжуть, а контроль посилять

Від наступного року пільговиків перевірятитмуть по-новому. Зміниться і формула нарахування допомоги. До чого готуватися і як отримати "знижку на комуналку" в умовах карантину?

поділитись:
Субсидії - уріжуть, а контроль посилять - фото 1

Товчуться на подвір’ї управління соцзахисту, бо ж хочуть оформити субсидію. Усередину не пускають - карантин. Оберемок документів ретельно перекладає у пакет пані Надія. Чи може сподіватись і цього опалювального сезону на пільгу - пенсіонерка уже знає.

«Дали субсидію».

Субсидію мала і торік. Могла і не приходити до соцзахисту. Бо пільгу знову призначають - автоматично. Такі цьогоріі новації через карантин.

«Звертаються тільки ті громадяни, які нові, тобто нові звернення. І ті громадяни, в яких відбулися якісь суттєві зміни у складі сім’ї або було придбання будь-якого товару понад 50 тисяч. Громадяни у нас зазвичай забувають сказати, що в них десь є якесь майно. Вони забувають сказати, що вони придбали автомобіль. Або десь маєток», - розповідає начальник управління пільг, державних допомог департаменту соціальної політики КМДА Максим Бученко.

Та щоб часом не забули про нове коштовне майно сказати, пільговиків обіцяють ретельно перевіряти. Робили це і донині. Навідувалися і до пані Людмили.

«Колись приходили перевіряли. Тому що у мене прописаний син. Він не живе. Подивилися, вони навіть не говорили, коли прийдуть. Прийшли - нету його. І все. Проблем не було», - розповіла пенсіонерка Людмила Макаренко.

І поки звіряли дані з різних реєстрів, допомогу пенсіонерка уже отримувала. Якби виявили порушення - гроші змусили б повернути. Та з нового року правила нові: спочатку перевірятимуть - потім призначатимуть.

«На наступний опалювальний сезон вони будуть подавати документи знову. І тоді вже буде проводитися перевірка по факту: може отримувати субсидію чи не може отримати субсидію», - заступник міністра фінансів України Денис Улютін.

Цього року кілька разів урізали виплати на субсидії. Спочатку до бюджету заклали 47 мільярдів гривень. Потім скоротили до 39. А днями ще зменшили - до 37.

«В бюджеті 21 року це більше 36 мільярдів коштів передбачено на виплату субсидій. Така ж сама сума, як у цьому році. Чому ми вважаємо, що цієї суми буде достатньо: по перше, буде збільшена мінімальна зарплата, тим саме зменшиться обсяг субсидій. Ми не очікуємо збільшення саме комунальних платежів», - заступник міністра фінансів Денис Улютін.

Та після завершення карантину - пільгу уріжуть усім. Бо має змінитися формула нарахування.

«15% це отой критерій, який громадяни можуть сплачувати самостійно за житлово-комунальні послуги. Його тепер збільшили до 20%», - каже начальник управління пільг державних допомог Департаменту соціальної політики КМДА Максим Бученко.

Не позначиться зменшення виплати на тих субсидіантах, які вже оформили допомогу. Навіть якщо карантин завершиться раніше, аніж опалювальний сезон.