14:15, 20 липня

Тривала розлука з найближчими людьми: нові історії музею "Голоси мирних"

Переселенка з Донецька Інеса Рибалкіна витримала тяжкі випробування війною. Останні роки живе в Києві та ділиться своєю історією, аби зберегти важливі спогади.

поділитись:
Тривала розлука з найближчими людьми: нові історії музею "Голоси мирних" - фото 1

 

Телефонна розмова - чи не єдина можливість почути голос мами. Таке спілкування надає Інесі сил та впевненості. Вона поїхала з Донецька у 2014-му році. Відтоді бачила батьків лише кілька разів.

Із мамою, татом та рідним містом її розлучила війна. Дівчина добре пам’ятає перші ознаки початку жахливих змін. Коли бойові дії перемістилися у житлові районі, Інеса поїхала з Донецька до Києва.

Під час останньої розмови бабуся передала родинний оберіг. Інеса впевнена, що саме він допоміг їй подолати численні труднощі. Щоправда, окрім амулета, на новому місці знадобилися терпіння та зусилля.

Бабуся Інеси померла за рік після їхньої останньої зустрічі, так і не дочекавшись миру на Донбасі.

Через збройний конфлікт на Донбасі – тисячі загиблих та поранених, зруйновані прифронтові населенні пункти. У розпал бойових дій на межі гуманітарної катастрофи опинилися мільйони мирних людей.

Фонд Ріната Ахметова по обидві боки лінії розмежування видав 12,5 мільйонів продуктових наборів. Це врятувало життя 3,5 мільйонам мирних людей.

Запобігши загрозі гуманітарної катастрофи, Фонд і тепер приділяє особливу увагу мирним жителям Донбасу. Щоб зберегти їхні спогади, створено унікальний проєкт «Голоси мирних».

Музей «Голоси мирних» це найбільший в Україні архів історій. Його мета зібрати близько 100 тисяч унікальних свідчень тих, чиє життя назавжди змінила війна.