20:03, 01.07.2020

У Києві бастували шахтарі

Гірники вимагали свою зарплата, роботу – шахтам та енергонезалежність - країні

поділитись:
У Києві бастували шахтарі - фото 1

Такого в середмісті столиці не було вже давно. Урядовий квартал прокинувся під гуркіт шахтарських касок.

«Ми хочемо прибрати Геруса через те, що залучення іноземної електроенергії не дає нам розвиватися вугільним підприємствам. У нас на складах лежить велика кількість вугілля, ми його не можемо реалізувати. Вугілля лежить на складах! Ми своєю електроенергією можемо користуватися! Навіщо нам залучення іноземної електроенергії?», - зазначив шахтар Леонід Шебанов.

Від квітня шахти Добропіллявугілля у простої. Бо вітчизняне паливо державі - непотрібне.

«Багато міст шахтарських. Це міста - сателіти цих підприємств. Якщо закриють підприємства, то помруть і ці міста. Закуповується електричне світло. Їх люди працюють, а наші люди без роботи», - обурений шахтар Євген Потапов.


Їхні - це російські енергетики. Поки Україна платила їм за світло, вітчизняні електростанції працювали менше і вугілля у власних шахтарів не купували. Тепер добувачі на мітингу біля офісу Президента. Тут шахтарі з Донеччини та Луганщини. Ще їдуть до столиці гірники зі Львівщини, Волині та Дніпропетровщини. Це працівники і приватних, і державних копалень. Дехто з них зарплати не бачив 8 місяців.

«В ситому Києві не дуже розуміють як бути голодним, тяжко працювати. Завтра буде перше липня, заборгованість виросте. Вчора вона була 622 мільйони, 300 млн погасили і знову вона виросте на 530 млн», - зазначив голова незалежної профспілки гірників України Михайло Волинець.

І такого не було давно, кажуть експерти. Коли діяла формула Роттердам плюс – шахтарі мали роботу. Проте справу самої формули розглядають і нині, а доказів шкоди від неї так і немає.

Три години мітингу. Зовні біля Офісу Президента - гуркіт касок і гасла, усередині – перемовини і обіцянки. Розрахунок для шахтарів державних копалень точно буде. Рішення – як працювати і жити вуглярам надалі - ще треба знайти, зазначила Юлія Ковалів, заступниця голови Офісу Президента.

Нараду з урядовцями планують провести днями. Поки вирішення проблем не буде, шахтарі ходитимуть до офісу Президента щодня, як на роботу. Повернутися до праці - у забої - поки не можуть.