11:29, 02.12.2020

У лікарні №9 завершили підключення додаткових кисневих точок

Фонд Ріната Ахметова разом із Групою Метінвест продовжують систематично допомагати Маріуполю у вирішенні найболючіших проблем. Нове обладнання в найкоротші терміни змонтували працівники групи Метінвест.

поділитись:
У лікарні №9 завершили підключення додаткових кисневих точок - фото 1

Три нові станції на 180 балонів і понад кілометр киснепроводу. В Маріупольській лікарні № 9 металурги облаштували 90 додаткових місць для лікування хворих на пневмонію та тяжку форму ковіду.

«Кислородотерапия по протоколу лікування йде на першому місці. Тобто це 80% одужання хворих. Також велика подяка - нам надали два апарати ШВЛ. Теж то, що саме життєво необхідне при ковіде», - наголосила медична директорка маріупольської міської лікарні №9 Ольга Єлісєєва.

За словами головного лікаря, тепер у медзакладі 112 спеціально обладнаних ліжок. Це стало можливим завдяки злагодженій роботі Фонду Ріната Ахметова та Групи Метінвест, які із початку пандемії комплексно допомагають лікарням міста із найнеобхіднішим.

«Ми не маємо проблем з киснем абсолютно оскільки навіть є близько 30-40 точок вільних. Тобто немає необхідності їх використовувати. Ми дуже вдячні нашим партнерам компанії Метінвест за цю роботу, яку нам провели. Два рази на тиждень приїжджає машина, яка заправляє киснем ці кисневі балони. Один дзвінок і машина тут, і ми маємо нову порцію цього кисню, яку ми використовуємо для лікування наших хворих», - зазначив Олександр Железняк.

Щодня металургійні комбінати групи Метінвест постачають до міських медичних закладів приблизно шістсот балонів кисню. Вже в лікарнях його доводять до газоподібного стану. За допомогою системи контролю тиску процес відбувається безперервно.

«Виведена система оповіщення для персоналу. Тобто, коли одне плече відпрацьовує, по кисню закінчує, у них спрацьовує, що переключилася на друге плече. І вони вже викликають машину, що у них одна лінія порожня, треба їхати заправлятися. В місяць близько 5,5 мільйонів гривень виділяється на обслуговування, поставку», - каже головний енергетик комбінату ім. Ілліча Олександр Власов.

Від початку пандемії завдяки допомозі Фонду Рината Ахметова та Фонду Вадима Новинського Маріуполь отримав більше двадцяти тисяч експрес-тестів і обладнання для проведення високоточних аналізів.

«Фондом Ріната Ахметова поставлено 15 високоякісних апаратів штучної вентиляції легенів, які стоять в реанімаційних відділеннях ковідних госпіталів. Забезпечуються засобами індивідуального захисту працівники реанімаційних бригад. Все це дозволяє утримувати ситуацію в місті Маріуполі стабільною», - зазначив директор департаменту охорони здоров'я міської ради Маріуполя Андрій Ремпель.

За словами директора департаменту охорони здоров’я, до кінця зими кількість кисневих точок у місті збільшиться.