14:15, 10 квітня

У Маріуполі капітально ремонтують лікарні

Ріст захворюваності на коронавірус фіксують і у віддалених амбулаторіях. При цьому, попри якісні умови роботи та підвищену зарплату, медики відчувають дефіцит кадрів. Як у міськраді вирішили боротися з нестачею лікарів?

поділитись:
У Маріуполі капітально ремонтують лікарні - фото 1

Сучасне обладнання, просторі кабінети і якісне обслуговування. Після капремонту сімейну амбулаторію на проспекті Металургів відкрили торік. Нині тут обслуговують майже 40 тисяч пацієнтів. Та попри умови роботи, в амбулаторії, як і в інших медичних закладах міста, нестача персоналу.

У міськраді рішення вже знайшли. Планують збудувати медустанову європейського рівня. За проєктом на одній території мають відкрити університет, багатопрофільну клініку, дослідницький центр та гуртожиток.

«Пришло то время, когда мы стали говорить серьезно о медицине. До этого медицину просто не замечали. И ключевое, что упустили в этом факторе - это время. У нас 6 тысяч медработников, из них, к сожалению, от 20 до 30%, в зависимости от клинического учреждения, - вакансий», - каже міський голова Маріуполя Вадим Бойченко.

Підтримати проєкт пообіцяли і в Києві. Меморандум про будівництво Вадим Бойченко підписав із Максимом Степановим, міністром охорони здоров’я.