17:25, 08.12.2021

У Маріуполі медики центру вакцинації попалися на продажі підроблених ковід-сертифікатів

За фактом підробки сертифікатів відкрито кримінальне провадження. Також поліцейські хочуть перевірити всіх, хто отримав сертифікати про вакцинацію у цьому центрі.

поділитись:
У Маріуполі медики центру вакцинації попалися на продажі підроблених ковід-сертифікатів - фото 1

 

Як повідомляє прес-служба Національної поліції, у незаконній схемі з продажу сертифікатів про вакцинацію брали участь три медики та їх посередник, 34-річний мешканець Маріуполя. Медпрацівники вносили дані про вакцинацію до системи охорони здоров'я. За одне таке щеплення брали 300-600 гривень.

Під час обшуків за їхніми місцями проживання та роботи вилучено понад 100 тисяч гривень, дев'ять мобільних телефонів, блокноти та порожні флакони з-під вакцини, банківські картки та інші докази.

Усі особи, які отримали сертифікати у вказаному центрі, пройдуть перевірку, - йдеться у повідомленні поліції.

За фактом відкрито кримінальне провадження. Учасникам схеми загрожує позбавлення волі на строк від трьох до шести років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк до трьох років. Також поліцейські акцентують, що кримінальна відповідальність загрожує і тим, хто використовує підроблені сертифакти.

Так, перед судом постане ще один 34-річний мешканець міста, який у листопаді потрапив із підробленим сертифікатом вакцинації. Слідство встановило, що чоловік підробив на власне ім'я 4 довідки про вакцинацію, запевнивши вказаний фіктивний документ підробленою печаткою лікаря та штампом міської лікарні. 22 листопада його в стані алкогольного сп'яніння зупинили поліцейські для перевірки документів і виявили підроблену довідку.