10:00, 27.05.2020

У Маріуполі не всі дотримуються правил карантину

Правила є, але виконувати їх деякі маріупольці вже втомилися.

поділитись:
У Маріуполі не всі дотримуються правил карантину - фото 1

Уряд продовжує послабляти карантин, однак за умови виконання основних вимог - обов'язково тримати дистанцію та одягати захисні маски. Проте деякі маріупольці цими наказами нехтують.

У транспорт, до магазину, аптеки - заходять без масок, дистанції не дотримуються. У парках, скверах, на пляжах та навіть на дитячих майданчиках також почали збиратися у великі компанії.

Аби показати реальну картину - знімаємо на смартфон. Заходимо до міської аптеки у масці. Усередині - жодного покупця, у продавчині пов'язка на підборідді. Купуємо ліки та цікавимося у фармацевта - що буде, якщо зайти без маски.

"Ну в принципі треба в масці ... ми теж періодично, гляньте, знімаємо, тому що неможливо до кінця дня".

Тепер знімаємо маску. Телефон кладемо до кишені оператора. Та заходимо до сусідньої аптеки. Фахівчиня в масці та гумових рукавичках. Журналістці - жодного зауваження.

У місцевому супермаркеті майже всі покупці у пов'язках. Без них у приміщення охорона не пускає. В адміністрації запевняють, жодних правил безпеки поки що не послаблювали.

"На вході у нас стоїть сенсорний дозатор деззасобу, ми пропонуємо обробити руки, обробляються постійно візки, кошики купівельні, кожні дві години", - відзначила керівниця супермаркету Ірина Любимова.

Містяни ж зізнаються: без масок лише на вулиці, у закладах - одягають. Хоча і змучилися.

"Дихати, коли сонце, жарко настільки. Звичайно набридло, уявіть нам пенсіонерам, сидіти два місяці, боялися вийти на вулицю. Добре хоч магазин навпроти", - розповіла покупчиня Зінаїда.

На зупинках - великі черги. Дехто - пов'язку тримає на підборідді навіть у транспорті.

Відзначимо, що кількість хворих на коронавірус у Донецькій області поки не зменшується. В уряді попереждають, якщо ситуація погіршиться - карантин знову посилять.