19:35, 20.08.2020

У Маріуполі стартував новий конкурс "Комфортний дім". Встигніть подати заявку

Нові поштові скриньки, енергозбережувальне освітлення або ремонт вхідної групи під'їзду. Організатори проєкту громадська спілка "Зелений центр Метінвест".

поділитись:
У Маріуполі стартував новий конкурс "Комфортний дім". Встигніть подати заявку - фото 1

Наталя Гавриленко - голова ОСББ одразу двох будинків. Каже - за 4 роки встигли відремонтувати покрівлю та опалення, встановили пластикові вікна в під'їздах та замінили каналізацію. Також у мешканців з'явився "Затишний двір".

«Ящики у нас звичайно в огидному стані. Ми думали їх придбати за свій рахунок, але якщо є така можливість взяти участь в конкурсі - з задоволенням візьмемо участь. Внесемо свою лепту. У 17 будинку ящики необхідні, а в 7 домі я буду говорити про те, щоб на перших поверхах зробити ремонт», - каже голова ОСББ.

Активно бере участь у різних програмах розвитку й ОСББ Ірини Любавської.

«Роздільний збір сміття - взяли, "Зелене місто 2020" - хочемо брати участь.І почула про цей проект і вирішила прийти послухати. І думаю, у нас все вийде. Возити матеріали можемо самі, можемо копати, можемо класти плитку», - каже жінка.

Проєкт "Комфортний дім" у Маріуполі проводиться вперше. Він спрямований на підтримку ОСББ. Будинки змагатимуться за можливість отримати фінансування від Групи Метінвест на ремонт входів до під'їздів, заміну поштових скриньок або установку енергозбережувального освітлення.

«Дуже добре, що в Маріуполі є такий надійний партнер, як "Зелений центр Метінвест", який готовий теж розділити з жителями відповідальність і реалізовувати проекти з висвітлення, за вхідними групами, по поштових скриньках. Це те, що потрібно нашій житлового фонду. Бачите, житловий фонд в Маріуполі досить старий», - зазначив начальник управління з питань розвитку та підтримки ОСББ Сергій Марчук.

Щоб взяти участь у конкурсі, треба подати заявку в "Зелений центр Метінвест" до 11 вересня. А також додати світлини під'їзду та проєкт того, що планується змінити. Оцінювати ідеї буде експертна рада. Внесок мешканців багатоквартирних будинків у ремонт має бути не менше 30%.

«Особиста участь мешканців або в ремонтних роботах, або в роботах по установці комплектів освітлення або поштових скриньок. Тобто, це саме їхній внесок. Чи то вони транспортом приїдуть заберуть-відвезуть. Або хтось із них займається будівельними роботами і вони зможуть самі встановити. Або вони виділять кошти ОСББ для укладення договору з підрядчиками. Підрядник їм все зробить під ключ», - розповіла про умови конкурсу координаторка ГС "Зелений Центр Метінвест" Вікторія Кошманова.

Учасники проєкту можуть подати лише одну заявку на один з трьох напрямків. 9 жовтня оголосять переможців конкурсу. Вони отримають сертифікати на придбання необхідних матеріалів. На це "Зелений центр Метінвест" витратить майже 500 тисяч гривень.